Jezus Król nadchodzi

27 listopada 2011 11:28Komentowanie nie jest możliweViews: 135

Marcin Stradowski OPs *

Wkraczamy w nowy rok liturgiczny Kościoła. Stajemy wobec tajemnicy przyjścia Boga do człowieka. Trwamy w oczekiwaniu, gdyż niedługo spotkamy Pana, ale warunkiem tego jest nasze przygotowanie. Wtedy tylko nie przeoczymy tego momentu.


*Marcin Stradowski – ur. w 1972 r.; jest mężem Kasi i ojcem dwóch synów: Piotrka i Michała. Mieszka w Warszawie. Jest świeckim dominikaninem (tercjarzem – OPs).
Za patrona obrał św. Jacka – pierwszego, polskiego dominikanina oraz bł. Jana z Vercelli.

Wiemy, że Pan nadchodzi, ale może nas też zaskoczyć i zastać nieprzygotowanymi. Tyle spraw dzieje się i nas absorbuje, może zdarzyć się, że w natłoku spraw, przyjście Boga stanie się wydarzeniem drugoplanowym. Nasza dusza i serce mogą być zwrócone w innym kierunku.

Jezus pragnie, abyśmy dokładali starań, by nasze życie, myśli, serce i cała nasza osoba były ukierunkowane na Niego. „Gdzie skarb twój, tam jest serce twoje” – uczy nas Pismo Święte. Aby spotkać Pana, On powinien być naszym największym skarbem, największą radością i szczęściem naszego życia. I nie chodzi jedynie o słowa, ale o realne dostrzeganie w Bogu „naszego wszystkiego”. Bóg przed wszystkim i ponad wszystko.

Czytanie dnia poucza nas: „Chodźcie, wstąpmy na Górę Pana, do świątyni Boga Jakuba! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami”.

Chodźmy i nawiedźmy Jezusa w Eucharystii, w Przenajświętszym Sakramencie, w Jego domu – Kościele, gdzie nasz Pan jest na stałe zameldowany. Ileż domów Boga jest dla nas otwartych! Nie zwlekajmy ze spotkaniem, Pan czeka, aby nas umocnić, przygotować na czas narodzin w naszej duszy. Jezus domaga się najważniejszego miejsca w nas. Narodzenie Boga może i powinno być naszym ponownym narodzeniem do wiary, nadziei i miłości. W tym spotkaniu Bóg uczy nas dróg swoich – uczy nas Duch Święty, aby to nie były tylko słowa, ale życie.

Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, nadeszła godzina przebudzenia i powstania ze snu – nawołuje św. Paweł Apostoł. Życie wiarą jest najbardziej realnym i rzeczywistym życiem. Czas jest bliski. Pozostawmy świat nieco z boku, aby utwierdzić się w życiu Trójcy Świętej, tak by ono przeniknęło nas do głębi, a potem powrócić do świata z Dobrą Nadzieją. Pan nas pochwali i zastanie gotowymi, gdy powróci. W ten sposób sprawimy Mu radość i przyczynimy się do naszego zbawienia. Bóg zbawia nas z nami. Nasze zaangażowanie i poświęcenie jest warunkiem współpracy.

Stradowski RozważaniaNiech Najświętsza Maryja nam dopomoże, a trwając w Kościele i z Piotrem będziemy wiedzieli, co jeszcze możemy oddać Panu, aby to uświęcił i przemienił w nasz wieczny zysk.

————–

Więcej tekstów rozważań Marcina Stradowskiego znajdziesz w książce „Rozważania na każdy dzień. Cz. I: Okres Adwentu i Bożego Narodzenia”. Do zamówienia w pakiecie ebooków Libenter.pl.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web