DziennikParafialny.pl – startujemy!

11 czerwca 2011 22:02Komentowanie nie jest możliweViews: 142

Serdecznie witamy wszystkich goszczących w naszym nowym portalu, który ruszył z dniem 13 czerwca 2011 roku. Jak to zwykle bywa na początku, chcemy Państwu zaprezentować nasze cele oraz treści, jakie proponujemy.

Do tematu zapewne wkrótce wrócimy. Portal będzie bowiem na pewno żył i zmieniał się w zależności od zainteresowań i potrzeb Użytkowników. Dziś prezentujemy tylko kilka podstawowych celów i założeń:

DziennikParafialny.pl jest pierwszym tego typu portalem w Polsce, który dedykowany jest zarówno osobom duchownym, jak i świeckim. Głównym założeniem portalu jest przygotowanie i przedstawienie interesujących, a przede wszystkim w pełni zgodnych z nauczaniem Kościoła artykułów o tematyce religijnej, społecznej i rodzinnej, komentarzy do Ewangelii, opisów ruchów i wspólnot działających w Kościele oraz świadectw ich członków, recenzji książek oraz wywiadów z ciekawymi ludźmi.

Po wykupieniu stosownych licencji wszystkie treści umieszczone w Dzienniku Parafialnym u mogą zostać wykorzystane na parafialnych stronach www, w gazetkach parafialnych czy w pracy duszpasterskiej. Uwaga! Promocyjnie do końca września po zalogowaniu wszystkie treści umieszczone na naszej stronie przed startem dostępne są dla wszystkich użytkowników zupełnie za darmo.

Artykuły umieszczane są w kilku kategoriach, tak aby każdy z Użytkowników serwisu z łatwością odnalazł interesującą go tematykę.

W dziale Dla Księży zamieszczamy artykuły, które główne wykorzystanie mogą znaleźć na stronach poszczególnych parafii czy wspólnot zakonnych, dlatego dostępna bez logowania jest tylko niewielka część tekstów. Publikowane są tu komentarze do Ewangelii, omówienia bądź teksty dokumentów Kościoła Katolickiego, przybliżamy też sylwetki Świętych. Ponadto umieszczamy interesujące artykuły o funkcjonowaniu parafii oraz dotyczące społecznego nauczania Kościoła.

W dziale Dla Parafian większa część tekstów jest dostępna dla wszystkich bez logowania. Użytkownik znajdzie tutaj teksty poświęcone rodzinie, małżeństwu, wychowaniu dzieci oraz recenzje ciekawych książek.

Co miesiąc planujemy również publikację interesującego wywiadu, który także zamierzamy udostępniać wszystkim Czytelnikom. Niemniej jednak, odpowiedzialni za strony parafialne, na podstawie wykupionej licencji, również będą mogli wykorzystać wszystkie te teksty na prowadzonych stronach.

Dodatkowo w serwisie zamieszczane są opisy grup parafialnych i ruchów katolickich wraz ze świadectwami członków.

Użytkownicy portalu mogą również korzystać z księgarni internetowej dysponującej kilkunastoma tysiącami pozycji oraz – już wkrótce – z banku zdjęć do własnego wykorzystania.

Do współpracy z portalem zaprosiliśmy wielu interesujących komentatorów oraz autorów książek. Serdecznie zapraszamy Państwa do dołączenia do grona naszych Użytkowników.

Redakcja serwisu DziennikParafialny.pl

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web