Droga do serca kobiety. Recenzja “Urzekającej”

18 kwietnia 2011 17:22Komentowanie nie jest możliweViews: 545

urzekajacaAutor bestselleru Dzikie serce, który ukazuje tęsknoty męskiej duszy, razem ze swoją żoną Stasi napisał książkę „Urzekająca”, która z kolei ma pomóc w odkrywaniu tajemnicy kobiecego serca. Co kryje się w głębi tego serca? Jakie są pragnienia kobiety? Jak kobieta zaczyna leczyć się z ran swego życia?

Autorom nie chodzi wcale o uczenie kolejnych norm, jakichś nowych zasad, według których Ty – jako kobieta – powinnaś żyć. Jest to coś o wiele głębszego – wędrówka do samego serca kobiety, jest to „wędrówka serca”, w kierunku odnowienia i wyzwolenia kobiety.

Książka składa się z dwunastu rozdziałów, których treść stanowi podróż zaczynającą się od serca kobiety. Owa wędrówka ma na celu odnalezienie zagubionej drogi, na której Bóg przemawia do naszego kobiecego serca, byśmy mogły przybliżyć się do serca Boga i do własnego.

„W jaki sposób Boża kobieta mogłaby rzeczywiście być pewna siebie, bulwersująca i piękna, nie robiąc jednak z siebie wściekłej feministki albo niebezpiecznej, wymagającej uwagi i budzącej emocje bezwstydnicy. Jak mogę stać się silną kobietą, nie stając się surową? Jak mogę być wrażliwa i bezbronna, nie pogrążając się w smutku?” – stawiają pytania autorzy.

By odpowiedzieć na pytanie, kim jest kobieta, jaki jest cel jej życia, potrzebny jest powrót do początków stworzenia, do historii Ewy. Wtedy możemy zobaczyć, co Ewa mówi nam o Bogu, w czym odzwierciedla Jego Serce. Idąc dalej w historii biblijnej, pojawia się kolejne pytanie: dlaczego szatan uczynił Ewę centrum swojego ataku? Co za tym idzie: co się dzieje z Ewą i Adamem po upadku?

W tym miejscu wędrówki docieramy do naszych zranień i do sposobów, w jaki nas te rany ukształtowały. Jednak tu nie jesteśmy same, gdyż właśnie słyszymy pukanie Jezusa, który czeka, byśmy Go zaprosiły. W ten sposób może dokonać się uzdrowienie rany i możemy wyruszyć w dalszą podróż.

Na swej drodze Ewa-kobieta spotyka Adama-mężczyznę. Jak kobieta kocha mężczyznę? W tym miejscu autorzy opisują trzy kategorie kobiet: dominujące, opuszczone i pobudzające – odrodzone przez Boga. Poruszone są także relacje córek z matkami.

Podróż zaczyna się od serca kobiety, a lektura tej książki może stać się dla Ciebie prawdziwym spotkaniem z własnym sercem. Tak stało się w moim przypadku…

Justyna Królak

Link do książki: http://www.tolle.pl/pozycja/urzekajaca

Autor: John Eldredge, Stasi Eldredge
Tytuł książki: Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy
Oprawa: miękka
Liczba stron: 234
Wydawnictwo: Logos
Wydanie: Warszawa 2005
ISBN: 83-86941-44-8

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web