„Wy, drodzy chorzy, jesteście najbardziej zjednoczeni z krzyżem Chrystusa”. Myśli Benedykta XVI na Wielki Post – cytaty

21 lutego 2024 22:34Komentowanie nie jest możliweViews: 26

Na tegoroczny Wielki Post proponujemy naszym czytelnikom cykl myśli zmarłego przed niewiele ponad rokiem papieża Benedykta XVI, wielkiej postaci Kościoła katolickiego przełomu XX i XXI w.

Wy, drodzy chorzy, naznaczeni cierpieniem ciała i ducha, jesteście najbardziej zjednoczeni z krzyżem Chrystusa, a równocześnie jesteście najbardziej wymownymi świadkami miłosierdzia Bożego. Dzięki wam, przez wasze cierpienie, On z miłością pochyla się nad ludzkością. To wy, mówiąc w zaciszu serca: „Jezu, ufam Tobie”, uczycie nas, że nie ma innej, głębszej wiary, innej, żywszej nadziei, innej, gorętszej miłości od tej, jaką żywi człowiek, który w nieszczęściu zawierza siebie pewnym dłoniom Boga. A ręce ludzi, którzy wam pomagają w imię miłosierdzia, niech będą przedłużeniem tych Bożych dłoni.

Benedykt XVI, Przemówienie do chorych, Kraków-Łagiewniki 27 maja 2006, cyt. za: vatican.va,
wyróżnienia: redakcja Dziennika Parafialnego.