Niedziela Miłosierdzia w mikstackiej parafii. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

30 kwietnia 2022 21:21Komentowanie nie jest możliweViews: 192

Niedziela Miłosierdzia Bożego była bogata w wiele wydarzeń w naszej parafii. O godz. 10:30 i 16:00 w kościele farnym sprawowane były Msze św. w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia, zaś o godz. 15:00 pod przewodnictwem ks. kan. Krzysztofa Ordziniaka odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tuż po niej mieliśmy również okazję przeżyć 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem, odprawiając nabożeństwo Drogi Światła. Po raz IX w Święto Miłosierdzia Bożego odbyło się także rozpoczęcie sezonu motocyklowego u Świętego Rocha.

DSC_0209

O godz. 13:00 na parkingu przy Diecezjalnym sanktuarium Świętego Rocha ks. kan. Krzysztof sprawował Mszę św. w intencji poruszających się pojazdami jednośladowymi. W homilii celebrans nawiązał do wyników ankiety „Dlaczego wierzę, wątpię odchodzę?”. Część odpowiedzi pokazała, że niektórzy ludzie odrzucają istnienie Boga, bo trudno jest im przyjąć i zaakceptować fakt, że Jego istnienie związane jest z inną rzeczywistością. Kaznodzieja zaznaczył, że równocześnie ci sami ludzie wierzą w wiele rzeczy, których nie widzą i nie rozumieją, np. w wahadełko, wróżenie z kart, z ręki czy horoskopy. Nie wierzą tylko w Boga i Mu nie ufają, zasłaniając się światopoglądem naukowym i postępem.

Nawiązując do treści Ewangelii, ks. kan. Krzysztof zwrócił uwagę, że podobnie jak św. Tomasz mamy czasami problem z wiarą w zmartwychwstanie. Łatwo nam przychodzi deklarowanie wiary wtedy, gdy w życiu wszystko nam się udaje. Natomiast w chwilach trudnych doświadczeń, kłopotów i krzyży zapominamy o radosnych i pozytywnych wydarzeniach. Nasze zaufanie i wiara w Boga rozsypują się czasami w drobne kawałki. Celebrans podkreślił, że sam Jezus wskazał siostrze Faustynie, jak bardzo zależy Mu na naszym zaufaniu, przywołując fragment z „Dzienniczka” Apostołki Bożego Miłosierdzia: „Nieufność dusz rozdziera wnętrzności Moje. Jeszcze więcej Mnie boli nieufność duszy wybranej, pomimo nie wyczerpanej miłości Mojej – niedowierzają Mi, nawet śmierć Moja nie wystarcza im. Biada duszy, która ich nadużyje.” (Dz 50).

Kontynuując, kaznodzieja zachęcał do postawienia sobie w uroczystość Bożego Miłosierdzia pytań o to, czy staramy się wierzyć Bogu w każdej sytuacji życiowej i czy ufamy Mu, gdy przychodzą na nas kłopoty i nieszczęścia? Ks. Krzysztof apelował: „Nie bądźmy niedowiarkami, nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będą słowa «Jezu ufam Tobie»”. Kończąc homilię, ks. kanonik podkreślił, że Jezus spogląda na wszystkich z miłością i zachęcał, by zebrani odpowiedzieli miłością na Jego miłość, odnawiając w sobie wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.

Po Mszy Świętej na parkingu odbyło się poświęcenie jednośladów. Były wśród nich małe, średnie i większe rowery, były skutery, ale i wzbudzające podziw ciężkie markowe stalowe rumaki. Przybyli tu, by z Bożym błogosławieństwem rozpocząć sezon motocyklowy 2022. Po poświęceniu kawalkada jednośladów przejechała uliczkami miasta na stadion sportowy. Nad bezpieczeństwem przemieszczającej się kolumny czuwali druhowie strażacy.

Na stadionie odbył się pokaz akrobatyki motocyklowej, a następnie próby sprawnościowe dla uczestników imprezy. Na zwycięzców czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wystąpił także zespół Apache Band. Był czas na wspólne biesiadowanie i radosne świętowanie.

Z Bożym błogosławieństwem, ci całkiem mali, jak i dorośli kierowcy jednośladów, mogą wyruszać na trasy, by w pięknie otaczającego świata otwierać się na Boga, ale i dostrzegać innych podróżujących po drogach, spiesząc im w razie potrzeby z pomocą.

Tekst: Małgorzata Strzelec
Zdjęcia: Jacek Sikora

DSC_0287

DSC_0292

DSC_0363

DSC_0455

DSC_0585

DSC_0641

DSC_0697

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web