27. niedziela zwykła (A), 4 października 2020 – komentarz do Ewangelii

1 października 2020 21:33Komentowanie nie jest możliweViews: 200

niedziela-4-10-2020-ks-andrzejczyk● Rozważa: ks. Łukasz Andrzejczyk ●
Perykopa ewangeliczna: Mt 21, 33-43

Każda namiętność rodzi się powoli. Najpierw popełniamy małe zło. Najpierw pozwalamy sobie na małe ustępstwa, małe kompromisy. Na małe grzeszki. Potem coraz mniej jest w nas wrażliwości na dobro… – mówi ks. Łukasz Andrzejczyk.

Od października rozpoczynamy publikacje komentarzy do Ewangelii w nowym składzie. Do grona rozważających dołączyły nowe osoby. W pierwsze niedziele miesiąca zaproponujemy naszym Czytelnikom coś absolutnie nowego. Komentarze będą się pojawiały w formie rozważania wideo, które poprowadzi zarówno dla nas, jak i dla oglądających jego youtube’owy kanał – ks. Łukasz Andrzejczyk.

Posłuchaj całego rozważania:

ks. Łukasz Andrzejczyk – kapłan diecezji łomżyńskiej, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, od kwietnia 2020 prowadzi kanał na YouTube z codziennymi rozważaniami Słowa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: „Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej prasę, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego kamieniami obrzucili. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili.
W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: »Uszanują mojego syna«.
Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: »To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo«. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami?”.
Rzekli Mu: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”.
Jezus im rzekł: „Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: »Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił i jest cudem w naszych oczach«. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce”.