Ulubione modlitwy. Modlitwa za ludzi starszych

24 października 2017 06:57Komentowanie nie jest możliweViews: 129

para-starszych-ludzi-na-spacerzePowinniśmy być wdzięczni Panu Bogu za osoby najbliższe, które kochamy, a którym pozwolił On dożyć sędziwego wieku. Jednocześnie widzimy, jak często starość jest dla nich trudna, jak zmagają się z różnymi chorobami i dolegliwościami, również z samotnością, które zabierają im radość i spokój. Możemy im pomóc na dwa sposoby. Oba bardzo ważne, które powinny być traktowane łącznie. Pierwszy to nasza obecność i konkretna pomoc nieraz w prostych czynnościach życiowych. Drugi – to modlitwa. Módlmy się za osoby w podeszłym wieku, a zwłaszcza za naszych rodziców. Oto jedna z propozycji takiej modlitwy.

Dobry Ojcze, Ty jesteś blisko człowieka na każdym etapie jego życia. Dziękuję Ci za wiek dojrzały, dziękuję za ludzi, którzy na tej ziemi przeżyli wiele lat. Dziękuję ci za to wszystko, co uczynili dla kolejnych pokoleń. Dziękuję za to, że zachowali wiarę, za to, że umieli ją przekazać.

Święty Jan Paweł II mówił, że „kiedy Bóg przyzwala, abyśmy cierpieli z powodu choroby, samotności lub z innych przyczyn związanych z podeszłym wiekiem, zawsze obdarza nas też łaską i mocą, byśmy z jeszcze większą miłością włączali się w ofiarę Jego Syna i głębiej uczestniczyli w realizacji Jego zbawczego zamysłu. Możemy być pewni, że On jest Ojcem bogatym w miłość i miłosierdzie!”.

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, papieża, który pokazał światu piękno starości, proszę Cię, Ojcze, daj ludziom w podeszłym wieku siłę do pokonywania pokus codzienności, pokus zwątpienia, pokus czucia się niepotrzebnym. Daj im wiarę w to, że Ty wciąż jesteś i wciąż kochasz, bez względu na przeszłość, bez względu na wygląd, bez względu na stan zdrowia. Umocnij wiarę w to, że jesteś Ojcem bogatym w miłosierdzie. Amen.

Źródło:

http://www.zbawiciel.sosnowiec.opoka.org.pl/index.php/modlitwa-za-ludzi-starszych/

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web