“Król Wszechświatów”. Totalne uwielbienie. Nowa płyta Mate.O/TU

8 czerwca 2017 08:10Komentowanie nie jest możliweViews: 95

image001 (5)Mate.O/TU -  to nowy projekt Mateusza Mate.O Otremby, który wraca do korzeni swojej twórczości, nawiązując do charakteru swoich pierwszych albumów. TU to skrót od Totalnego Uwielbienia. Autor ponownie napisał współczesne pieśni uwielbienia, które – podobnie jak poprzednie jego piosenki – rozpalają ludzi do uwielbienia Chrystusa. Płyta Mate.O/TU pt. „Król Wszechświatów” ukaże się w czerwcu 2017 roku nakładem wydawnictwa Philadelphia Records.

- Cała płyta poświęcona jest jednej myśli – wychwalaniu Boga, stąd wiele inspiracji do pisania tekstów pochodzi z tekstów biblijnych. W tym sensie jest to powrót do moich pierwszych płyt nagranych już wiele lat temu. Nic bardziej piękniejszego i bardziej wyjątkowego nie mogło mnie  w ostatnim czasie spotkać jako artysty. Próba opisywania tego, jaki jest Bóg, wychwalania Go i adorowania oraz dziękowania Mu za to, kim jest i co dla mnie zrobił, to wielki przywilej. Na tej płycie słychać przenikające się różne wrażliwości  i style muzyczne, piosenki oraz spontaniczne improwizacje

– mówi Mateusz Mate.O Otremba.

Album Mate.O/TU “Król Wszechświatów” zawiera jedenaście nowych autorskich kompozycji. Do pracy nad najnowszym albumem artysta zaprosił Pawła BZIM Zareckiego (producenta płyt m.in. Anny Marii Jopek, TGD, Mietka Szcześniaka), który jest odpowiedzialny za produkcję muzyczną albumu. Na płycie będzie można usłyszeć utwory znane szerszej publiczności, takie jak :„Wszystko poddane jest” czy „Cały świat niech pozna Cię” oraz osiem zupełnie nowych, premierowych kompozycji,m.in. „Chrystus panuje”, tytułowy  „Król Wszechświatów” czy „Cudowny dzień”.

Na płycie zagrali: Mateusz Mate.O Otremba – głos, gitary, współprodukcja muzyczna; Paweł BZIM Zarecki – instrumenty klawiszowe, produkcja muzyczna; Jadzia Kłapa Zarecka – głos, saksofon;, Kornel Popławski – bas; Maciek Kietliński – bębny.

———————————————————————————————————————–

MATE.O/TU “Król Wszechświatów”, Philadelphia Records, premiera płyty: czerwiec 2017.

 

Mateusz Otremba fot. Piotr Pizoń (1)-Resizer-800MATE.O (Mateusz Otremba), kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Promotor pracy dyplomowej Mateusza, Piotr Komorowski, po obronie dyplomu przez Mateusza żartobliwie stwierdził o nim: „najlepszy muzyk wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród muzyków”. Artysta debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał sześć autorskich albumów : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni Naszych Ojców” (2016). Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami : TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów.  Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.  Muzyki Mate.O nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy rocka, folku, indie, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły wielu odbiorców i wiernych fanów.

 Fot. Piotr Pizoń

 

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web