Jasełka w mikstackim sanktuarium

16 stycznia 2017 08:03Komentowanie nie jest możliweViews: 319

ks. Krzysztof Ordziniak, Małgorzata Strzelec ● 

Lubimy śpiew kolęd, nastrój wigilijnej wieczerzy. Chętnie zaglądamy w styczniowe dni do naszych świątyń, by podziwiać żłóbki. I mimo, iż 15 stycznia przeżywaliśmy już II niedzielę zwykłą w ciągu roku, to jeszcze myślami i sercem wracamy do Świętej Nocy, niezwykłej w dziejach człowieka nocy Bożego Narodzenia.

15 stycznia A.D. 2017 wypełniło się po brzegi wiernymi Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie (diecezja kaliska). W tym dniu na godz. 15:00 przedszkolaki z pobliskich Biskupic Zabarycznych zaprosiły nas do ponownego przeżycia „Cudu Świętej Nocy”. Taki tytuł nosiły przygotowane przez nich pod opieka p. Donaty jasełka. Sypiący gęsto śnieg nie zniechęcił tych, którzy postanowili skorzystać  z zaproszenia i powrócić myślami do niepowtarzalnej nocy Bożego Narodzenia.

Pięknie przygotowane stroje, śpiew kolęd i niespotykany nastrój, jaki panuje w tej niewielkiej, zabytkowej świątyni, pomogły przeżyć niezapomniane chwile.

Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. W jasełkowym przedstawieniu byli Maryja i Józef. Nie mogło w nim zabraknąć Dzieciątka Jezus, złożonego w żłobie. Byli także pastuszkowie ze stadem owieczek, które radośnie tańczyły witając Nowo Narodzonego. W jasełkach zaprezentowana została także scenka  pokłonu i złożenia darów przez trzech mędrców ze Wschodu. Dostojnie prezentowali się oni w królewskich  koronach, ale widząc w narodzonym Dziecięciu Syna Bożego, nisko skłonili przed nim głowy. Nie można zapomnieć także o Aniołach, które swym śpiewem ogłaszały radosną nowinę o narodzinach długo oczekiwanego Syna Bożego.

Pojawił się w jasełkach także przedstawiciel przedszkolaków, który złożył Bożej Dziecinie czerwone serce, symbolizujące miłość maluchów do niej.

Piękne było to zimowe popołudnie w mikstackim sanktuarium. Mali aktorzy włożyli wiele serca, by odegrać jak najlepiej przydzielone im role. Zachwycili nas swoimi strojami i aktorskim talentem. Dźwięki kolęd wybrzmiały tym razem w dziecięcym wykonaniu. Wyrazem uznania dla małych aktorów były gromkie brawa.

Jest jakiś niesamowity urok w tych dziecięcych występach.

Na pamiątkę występu w sanktuarium uczestniczące w jasełkach dzieci otrzymały  od ks. proboszcza Krzysztofa Ordziniaka  figurki Dzieciątka Jezus.

Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 006Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 017Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 046Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 056Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 013Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 037Jasełka Sanktuarium 15.01.2016 052

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web