“Dziennik Łódzki”: Amaro i abp Ryś pomagają otworzyć chrześcijańską pizzerię

18 grudnia 2017 07:27Komentowanie nie jest możliweViews: 256

łódź pizzeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W łódzkim lokalu ma być serwowana m.in. pizza “Magnificat” czy “Osiem Błogosławieństw”. Pomysłodawcą nazw potraw, jak również nazwy samego lokalu, jest arcybiskup Grzegorz Ryś – informuje “Dziennik Łódzki”. Wojciech Amaro będzie odpowiedzialny za dobór sprzętu oraz znalezienie odpowiedniego kucharza. Otwarcie lokalu planowane jest na marzec.

Projekt chrześcijańskiej kawiarni “non-profit” autorstwa Magdy Cyganek przybiera coraz wyraźniejsze kształty. Przy Piotrkowskiej 80 ma powstać klimatyczny lokal wystrojem nawiązujący do Jerozolimy i terenów, na których nauczał Jezus. Całemu przedsięwzięciu patronować ma Matka Boża.

Na miejscu będzie można spróbować “biblijnych” specjałów: daktyli, fig, ciasta z rodzynkami. W zamierzeniu będzie to także miejsce, w którym mają odbywać się różne kulturalne wydarzenia: koncerty, wykłady, wernisaże. Pojawiać się będą duchowni, ale nie zabraknie również świeckich artystów, jak choćby znanego łódzkiego rapera O.S.T.R.

Do przedsięwzięcia Magdy i jej przyjaciół powiązanych z łódzkim kościołem ojców jezuitów dołączył niedawno charyzmatyczny ewangelizator, ks. Michał Misiak. To właśnie on wpadł na pomysł, żeby o pomoc poprosić swojego znajomego, który jest najbardziej znanym polskim restauratorem. Kulisy tej współpracy ksiądz Misiak zdradził na swoim facebookowym profilu, zamieszczając zdjęcie z następującym wpisem: “A macie kucharza? Zapytał Modest. Jeszcze nie, odpowiedziałem zgodnie z prawdą. To niech DOM NA ULICY się nie martwi, biorę temat na siebie. Dziękuję Ci Panie za Agnieszkę i Modesta Amaro :) :) ”.

Jak powiedział ksiądz Misiak, “Modest pomoże nam uruchomić kuchnię i wybrać odpowiedni piec do wypieku pizzy”. Wiadomość o inicjatywie dotarła także do arcybiskupa Grzegorza Rysia. Ksiądz Misiak zaznaczył, że to właśnie pasterz łódzkiego Kościoła wpadł na pomysł, “żeby w lokalu oprócz kawy i ciastek sprzedawać też pizzę” i wymyślił nazwy “Magnificat” i “Osiem Błogosławieństw” dla pizzy, która będzie serwowana w lokalu.

Źródło:

https://lodz.onet.pl/dziennik-lodzki-amaro-i-abp-rys-pomagaja-otworzyc-chrzescijanska-pizzerie/746dj94

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web