Biskup rzeszowski popiera inicjatywę “Zatrzymaj aborcję”

21 września 2017 06:03Komentowanie nie jest możliweViews: 82

bp-jan-watroba-IMG-4066-tadeusz-pozniak-ikonaW wielu parafiach są lub będą zbierane podpisy poparcia dla projektu ustawy zabraniającej dokonywania aborcji eugenicznej “Zatrzymaj aborcję” (o tej inicjatywie pisaliśmy już na naszym portalu). Zachęcamy do poparcia podpisem tego projektu. Niech pomocą w podjęciu decyzji o złożeniu podpisu będą słowa biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, odpowiedzialnego w Episkopacie za problematykę rodziny.

 

Słowo Biskupa Rzeszowskiego popierające inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję!”

Po raz kolejny stajemy przed wielkim wezwaniem do podjęcia na nowo troski o życie ludzkie. Dzięki nowej obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję!” został złożony w Sejmie projekt ustawy, która będzie zakazywała aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych, podejrzewanych o niepełnosprawność bądź chorobę.

Mając świadomość wielkiej i nienaruszalnej godności każdej ludzkiej osoby, z jej prawem do życia jako wartości fundamentalnej, jesteśmy zobowiązani w szczególny sposób do ochrony życia osób najbardziej niewinnych i bezbronnych, jakimi są dzieci nienarodzone.

Dotychczasowe inicjatywy nie przyniosły zmiany ustaw zezwalających na zabijanie nienarodzonych. Obecnie istnieje szansa, by tę sprawę podjąć na nowo, z nadzieją, że uda się dokonać znaczącego postępu na drodze do pełnej ochrony życia nienarodzonych. Dlatego bardzo gorąco proszę Was, drodzy Bracia i Siostry, o udzielenie poparcia inicjatywie ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na to, że są chore, a nawet tylko dlatego, że podejrzewa się u nich chorobę. Nie pozostańmy obojętni, niech jak najwięcej osób podpisze się pod tym projektem, by w ten sposób dać świadectwo naszej troski o życie.

Ufam, że ta inicjatywa będzie ważnym i skutecznym krokiem w kierunku zagwarantowania w polskim prawie pełnej ochrony życia każdej ludzkiej istoty.

 

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski

Rzeszów, 11.09.2017 r.

Na zdjęciu: Ks. bp Jan Wątroba. Fot. Tadeusz Poźniak

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web