Ulubione modlitwy. Dekalog św. Jana XXIII

11 października 2016 06:47Komentowanie nie jest możliweViews: 937

 1. Jan_XXIIITylko dzisiaj postaram się wyłącznie żyć dniem dzisiejszym, nie chcąc rozwiązywać za jednym zamachem wszystkich problemów mego życia.
 2. Tylko dzisiaj maksymalnie zatroszczę się o moją postawę: być uprzejmym, nikogo nie krytykować, ani tego nie pragnąć, nie uczyć karności nikogo poza samym sobą.
 3. Tylko dzisiaj będę szczęśliwy w przekonaniu, że zostałem stworzony, aby być szczęśliwym i to nie tylko w przyszłym świecie, ale również teraz.
 4. Tylko dzisiaj przystosuję się do okoliczności i nie będę domagał się, by to one przystosowały się do moich planów.
 5. Tylko dzisiaj przeznaczę przynajmniej dziesięć minut na dobrą lekturę, pamiętając, że jak pokarm potrzebny jest do życia ciała, tak dobra lektura potrzebna jest do życia duszy.
 6. Tylko dzisiaj uczynię coś dobrego i nikomu o tym nie powiem.
 7. Tylko dzisiaj uczynię przynajmniej jedną z tych rzeczy, których czynić nie lubię, a jeżeli moje zmysły czułyby się pokrzywdzone, postaram się, aby nikt się o tym nie dowiedział.
 8. Tylko dzisiaj sporządzę szczegółowy plan dnia. Może nawet nie wypełnię go dokładnie, ale zredaguję. Będę się strzegł dwóch nieszczęść: pośpiechu i niezdecydowania.
 9. Tylko dzisiaj będę wierzył niestrudzenie, nawet gdyby okoliczności mówiły co innego, że Opatrzność Boża opiekuje się mną tak, jakby nikogo innego na świecie nie było.
 10. Tylko dzisiaj nie będę się lękał. Szczególnie zaś nie ulęknę się radować pięknem i wierzyć w dobro.

Źródło:

http://www.siostrymisjonarki.pl/2-uncategorised/365-jan-xxiii-2.html

Dziś obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli, 1881-1963), zwanego “dobrym papieżem Janem”. Pełnił posługę na Stolicy Piotrowej w latach 1958-63. Zainicjował Sobór Watykański II. Beatyfikowany (wraz z Piusem IX) przez Jana Pawła II 3 września 2000 r., kanonizowany (wraz z Janem Pawłem II) przez papieża Franciszka 27 kwietnia 2014 r.

Poleć innym!

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web