Pod patronatem Dziennika Parafialnego. Powstaje film o Nowennie Pompejańskiej i różańcu!

17 marca 2016 14:31Komentowanie nie jest możliweViews: 63

PompejeZ radością przystąpiliśmy do realizacji filmu o Nowennie Pompejańskiej i różańcu. Za nami pierwszy etap – zbieranie materiałów do filmu. Przed nami ostatnia prosta: montaż!

Nagrania w Pompejach

Sfilmowaliśmy wspaniałą bazylikę w Pompejach w szczególnym okresie, kiedy obchodzi się tam październikowe uroczystości ku czci Królowej Różańca Świętego oraz bł. Bartola Longo. Swoimi przemyśleniami podzielili się z nami arcybiskup Tommaso Caputo;  rektor sanktuarium, ks. Pasquale Mocerino i wiele osób, które mają szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej, w tym pracownicy sanktuarium, członkowie stowarzyszenia im. Bartola Longo, członkowie pielgrzymki pieszej do Pompejów, a także przypadkowi uczestnicy nabożeństw.

Nagrania w Polsce

Odwiedziliśmy miejsca, gdzie gromadzą się czciciele Maryi, modlący się nowenną pompejańską. Rozmawialiśmy z Lidią Wajdzik, Tadeuszem Kopciem i Kazimierzem Chrapkiem na Kaplicówce w Skoczowie, tam, gdzie wszystko się zaczęło. O historii Nowenny Pompejańskiej w diecezji bielsko-żywieckiej opowiadał nam ks. bp. Tadeusz Rakoczy.

Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z ks. Władysławem Zązlem, który Nowenną Pompejańską modli się od ponad pięćdziesięciu lat! Ponadto ks. Łukasz Urbanek z parafii pw. św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego w Warszawie zaprosił nas na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo. Z kolei o niezwykłej historii obrazu pompejańskiego w Sulejowie opowiedział ks. Józef Węgrzyn, proboszcz tego kościoła.

W tej chwili kończymy pracę nad montażem filmu. Pomóż nam rozpowszechniać przesłanie Matki Bożej Pompejańskiej.

Marek Woś

prezes Zarządu Fundacji „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”

 

Szczegóły nt. filmu i możliwości wsparcia tego dzieła na http://www.film.rozaniec.info/. Tam też można zobaczyć zapowiedź filmu. Dziennik Parafialny objął ten film swoim patronatem.


Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web