Betlejemskie Światło pokoju w mikstackiej wspólnocie

23 grudnia 2016 16:40Komentowanie nie jest możliweViews: 281

Tekst: Małgorzata Strzelec, Ks. Krzysztof Ordziniak, fotografie Jacek Sikora ●

Staje się już powoli tradycją w mikstackiej wspólnocie parafialnej, że w ten jedyny, niepowtarzalny wieczór na wielu stołach płonie świeca, płomieniem niezwykłym, bo pochodzącym z miejsca narodzenia Jezusa – z Groty Betlejemskiej.
Jest to zasługą Druhen i Druhów z 1 Szczepu Ziemi Mikstackie im. Powstańców Wlkp. i kadry instruktorskiej, którzy od kilku lat w grudniową niedzielę wyruszają na Jasną Górę, by tam uczestniczyć w przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju przedstawicielom harcerzy z całego kraju.
W tym roku uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju odbyła się 11 grudnia i mimo niesprzyjających warunków uczestniczyli w niej mikstaccy harcerze.  Druhny i Druhowie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której o godz. 17:00 podczas której homilię wygłosił i błogosławieństwa zebranym udzielił ks. abp Wacław Depo. Podczas tej Mszy Świętej odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju  Tegoroczna akcji Betlejemskie Światło Pokoju przebiega pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”.
We wtorek ( 20 grudnia) odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju dla mikstackiej wspólnoty parafialnej podczas mszy świętej roratniej. Przed godz. 17:00 przedstawiciele harcerzy wraz z proporcem stanęli w bramie kościoła, wraz z latarenką, w której znajdowało się Betlejemskie Światło Pokoju.
Na początku Mszy Świętej Druhny i Druhowie z 1 Szczepu Ziemi Mikstackie im. Powstańców Wlkp. wraz z Komendantem Hufca Ziemi Ostrzeszowskiej phm. Mariuszem Ciechanowskim przekazali Betlejemskie Światło Pokoju ks. wikariuszowi Krzysztofowi. Niezwykły nastrój panował w czasie tej Mszy Świętej. Półmrok panujący w świątyni rozświetlały lampiony przyniesione przez dzieci i Światło Betlejemskie przyniesione przez harcerzy, którego blask wydawał się jaśniejszy.
Po przekazaniu Światełka ks. wikariuszowi Krzysztofowi harcerze udali się do pobliskiego Ostrzeszowa, by zanieść Betlejemskie Światło Pokoju do parafii pw. Chrystusa Króla. Potem udali się jeszcze do Parzynowa. Zanieśli także Betlejemskie Światełko Pokoju do Domu Dziecka. Pracowity był ten dzień dla mikstackich harcerzy. Ale takie jest przesłanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Chodzi o to, by dotarło ono do jak największej liczby ludzi , do urzędów, biur, parafii, szkół, szpitali, a wraz z nim przesłanie pokoju, tak potrzebnego w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, zakładach pracy, w świecie.
Po zakończeniu Mszy Świętej wiele osób zabrało do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Stojące przy ołtarzu w kościele i zaniesione do naszych domów Betlejemskie Światło Pokoju przypomina nam, że Pan jest już blisko, naprawdę blisko. Mobilizuje nas ono do czuwania i oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Pana. Dzięki naszym harcerzom mamy namiastkę Betlejem w naszym kościele, w naszych domach. Chociaż od Betlejem dzielą nas tysiące kilometrów stało się nam ono bliższe.
Przybliżyło się do nas Betlejem, może zbliży ono także ludzi do siebie.DSC_0007DSC_0010DSC_0014DSC_0019DSC_0039DSC_0042DSC_0059DSC_0074DSC_0084

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web