Ulubione modlitwy. Modlitwy do św. Józefa o dobrą żonę i dobrego męża

3 lutego 2015 08:16Komentowanie nie jest możliweViews: 1911

by-msw-Photoxpress-3075930W mojej parafii, jak co roku na początku lutego, rozpoczął się kurs przedmałżeński dla tych, którzy odnaleźli już swoją “drugą połowę”. A czy Wy, młodzi przyjaciele, którzy jeszcze jej szukacie, wiecie, że  to św. Józef jest bardzo skutecznym orędownikiem w sprawach “sercowych”? Może warto go poprosić o pomoc w poszukiwaniach? Oto dwie modlitwy, które możecie wykorzystać. (JK)

Modlitwa o dobrego męża
Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

Modlitwa o dobrą żonę
Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.

Źródło:

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1372,modlitwa-o-dobrego-meza-i-dobra-zone.html

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web