Ulubione modlitwy. Modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie

17 lutego 2015 17:11Komentowanie nie jest możliweViews: 189

trzezwoscMaryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza nałogiem pijaństwa. Spójrz, Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką nieszczęśliwe rodziny, zrujnowane alkoholizmem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu i jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi Świętemu.

W ostatnią niedzielę przed Popielcem rozpoczął się 48. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Przebiega on pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Potrwa do soboty, 21 lutego.

Grzech pijaństwa należy do najdawniejszych i najbardziej w świecie rozpowszechnionych. Episkopat Polski w ślubowaniach jasnogórskich umieścił szczególnie przyrzeczenie leczenia się z tej wady. W tym również celu ogłasza co roku Tydzień Trzeźwości, aby u progu Wielkiego Postu przypomnieć o tym problemie i szukać nowych środków zaradczych. W tych dniach Kościół modli się za tych, którzy wychodzą z alkoholizmu. Pamiętamy również o tych, którzy pomagają bliskim nadużywającym alkoholu i o pracownikach lecznictwa odwykowego.
Tydzień Modlitw o Trzeźwość jest realizowany w ramach duszpasterstwa zwyczajnego i nadzwyczajnego, które stawia sobie na celu wyrobienie u wiernych odpowiedniej postawy wobec alkoholików, wychowanie do trzeźwości, kształtowanie nowych obyczajów i osobisty przykład abstynencji i modlitwy.