Ulubione modlitwy. Modlitwa do błogosławionego Władysława Findysza

18 sierpnia 2015 21:15Komentowanie nie jest możliweViews: 282

findyszWszechmogący Boże, który sługę swego błogosławionego Władysława obdarzyłeś łaską kapłaństwa i umocniłeś Duchem Świętym do świadczenia o Tobie, aż do ofiary z życia, przez jego wstawiennictwo wysłuchaj mojej prośby… i udziel mi łaski, abym tak jak on wypełnił w swoim życiu Twoją wolę do końca. Amen.
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Źródło:

Bł. ks. Władysław Findysz (1907-64) – pochodził z Krościenka Wyżnego k. Krosna, wieloletni proboszcz parafii w Nowym Żmigrodzie, pierwszy męczennik okresu komunistycznego w Polsce. Beatyfikowany 19 czerwca 2005 r. w Warszawie. Beatyfikacji, w imieniu papieża Benedykta XVI, dokonał kard. Józef Glemp, prymas Polski. Ks. Władysław Findysz jest pierwszą osobą wyniesioną na ołtarze w dziejach diecezji rzeszowskiej. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzimy 23 sierpnia.