Rodzina JSJD śladami cudów eucharystycznych

18 października 2015 19:20Komentowanie nie jest możliweViews: 57

P1440508-Resizer-800Tekst Jaromir Kwiatkowski, fotografie Renata Kwiatkowska ●
Stało się już tradycją, że każdego października w Rzeszowie odbywa się promocja płyt CD i DVD z koncertu Jednego Serca Jednego Ducha z danego roku. Tak też było i w niedzielę, 18 października.
Rodzina JSJD zgromadziła się w bazylice oo. Bernardynów na Mszy św., której przewodniczył ks. infułat Wiesław Szurek. Po Mszy perkusista Skaldów i świecki rekolekcjonista, Jan Budziaszek, poprowadził rozważania chwalebnej części różańca. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego na poczęstunek; tam też można było nabyć płyty CD i DVD z tegorocznej edycji koncertu. Spotkanie zakończyło się w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie w sali widowiskowej zostały zaprezentowane fragmenty DVD.
W spotkaniu, oprócz Jana Budziaszka, uczestniczył także m.in. muzyczny “mózg” koncertów JSJD, multiinstrumentalista i aranżer Marcin Pospieszalski (tydzień temu grał w Rzeszowie podczas otwarcia Parku Papieskiego). Było też wielu przyjezdnych członków nieformalnej rodziny JSJD, np. Danuta Sklepik, która na promocję przyjeżdża co roku aż z Poznania.
W tym roku, w lecie, część rodziny JSJD odbyła pielgrzymkę po miejscach cudów eucharystycznych, do czego nawiązuje okładka CD i DVD.
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbywa się co roku, od 2003 r., w Boże Ciało, w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Jego ideą jest uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, który w tym dniu przechodzi w Hostii w niezliczonych procesjach ulicami polskich miast i wiosek. Uczestnicy koncertu śpiewają najpiękniejsze utwory muzyki chrześcijańskiej pod kierunkiem znanych artystów wykonujących ten rodzaj muzyki. Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, który w Rzeszowie znalazł oddanych realizatorów tej idei w osobach księży Mariusza Mika i Andrzeja Cyprysia. Jest to bodaj największy cykliczny koncert uwielbieniowy w Europie, a może i na świecie; gromadzi co roku od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób.P1440480-Resizer-800P1440483-Resizer-800P1440487-Resizer-800P1440489-Resizer-800P1440490-Resizer-800P1440496-Resizer-800P1440499-Resizer-800P1440500-Resizer-800P1440503-Resizer-800