Noc konfesjonałów w Rzeszowie po raz drugi!

30 marca 2015 21:39Komentowanie nie jest możliweViews: 222

Kościół_Niedobczyce_konfesjonał34572 kapłanów w 12 konfesjonałach w trzech kościołach w nocy z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek (od godz. 21 do 6 rano), będą czekać na tych z ostatniej chwili, może niezdecydowanych, poszukujących, a może zabieganych, pracujących do godz. 22, by również i im dać szansę życia w Prawdzie którą jest Jezus. Szansę wyspowiadania się i przeżycia Wielkanocy prawdziwie.

Akcją koordynuje ks. Wiesław Rafacz z polecenia biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Akcja ta wpisuje się również w Festiwal Wiary, który w naszym mieście organizowany jest już trzeci raz.

W tym roku kościołami stacyjnymi w czasie Nocy Konfesjonałów są: kościół Chrystusa Króla (ul. Ks. Jałowego), kościół Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego) i kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska)

Rys historyczny:

Akcja organizowana jest od pięciu lat. 2 kwietnia 2010 roku została zorganizowana po
raz pierwszy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, by upamiętnić piątą rocznicę
śmierci św. Jana Pawła II. W 2012 roku do akcji włączyły się kolejne diecezje: sosnowiecka
i lubelska. W tym jubileuszowym roku akcję prowadzi jedenastu koordynatorów
z archidiecezji i diecezji: białostockiej, sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej,
lubelskiej, rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej,
wrocławskiej i świdnickiej. Noc Konfesjonałów jest skierowana  do osób zabieganych, zapracowanych oraz powracających na święta z zagranicy. Obecne czasy (presja pracy zawodowej, pogoń za zdobywaniem dóbr materialnych), powodują, że coraz więcej osób żyje na pograniczu wiary i niewiary. Im właśnie poświęcona jest dodatkowa służba kapłanów w konfesjonałach w intensywnym okresie Wielkiego Tygodnia.

Kontakt z mediami: ks. Daniel Drozd (501 267 435).