Rekolekcje Adwentowe – Bliżej Nieba

4 grudnia 2014 05:11Komentowanie nie jest możliweViews: 229

Od samego początku portal Profeto.pl wpisał w swoją misję ewangelizacyjną rekolekcje internetowe. Przez cały rok możecie korzystać z serii 360 i 180 Sekund, które sprawiają, że setki tysięcy ludzi tworzy na portalu wspólnotę Słowa. W ten Adwent nie może być inaczej.

Portal stara się dbać o to, aby rekolekcje były głoszone przez zróżnicowane osoby. Nie brak wśród nich księży, ale i tych, którzy księżmi nie są. Portal tworzy też rekolekcje online dla niesłyszących. Także i obecne będą “migane”. Z najpopularniejszych serii warto przypomnieć:

Bliżej Nieba – to niesłychanie poruszające rekolekcje adwentowe. Kaznodzieją jest ks. Krzysztof Porosło, którego artykuły można znaleźć w prasie katolickiej, a homilie obejrzeć na portalu Profeto.pl.

Ksiądz Krzysztof Porosło:

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że by być bliżej Boga trzeba po prostu pójść w góry. W Biblii góry zawsze były miejscem szczególnej obecności Boga. Miejscem, w którym Bóg niezwykle działał z mocą, w cudowny sposób.

Dlatego chciałbym Was serdecznie zaprosić na 8 Bożych Gór. W czasie tych wycieczek w góry będziemy odkrywać to, co Pan Bóg chce uczynić w naszym życiu w czasie tego Adwentu. W jaki sposób chce nas przygotować do tego szczególnego dnia Bożych Narodzin.

Idziemy w góry, bo tam jesteśmy bliżej Nieba. Idziemy w góry, dlatego że Bóg dalej w tych górach działa z taką samą mocą jak w biblijnych historiach, które będę chciał Wam opowiedzieć.

Dlatego nie czekaj, weź plecak i idziemy w góry. Bóg już tam na Nas czeka!

Profeto.pl – Sercański Portal Ewangelizacyjny powstał dwa lata temu. Założył go ks. Michał Olszewski SCJ, ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji kieleckiej. Portal Profeto.pl jest kolejnym partnerem Dziennika Parafialnego, z którym rozpoczynamy – jesteśmy pewni, że owocną – współpracę. Te rekolekcje to jej pierwszy efekt.

Poniżej prezentujemy pierwszą konferencję ks. Krzysztofa Porosło: