Matka Boża z Fatimy: to Ona uratowała Jana Pawła II

11 maja 2014 06:21Komentowanie nie jest możliweViews: 1618

fatima_213 maja, w rocznicę Jej pierwszego objawienia się trójce dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była bardziej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i zawierało prośbę o odmawianie różańca.

Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie, 13 września, było ponowieniem prośby o odmawianie różańca. Ostatnie, szóste objawienie, dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”.

Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczane szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem. Dlatego możemy, chociaż nie musimy, czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję.

Z objawieniami w Fatimie wiążą się tzw. trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie ujawniono już kilkadziesiąt lat temu. Zawierają one sugestywny obraz piekła, gdzie trafiają „biedni grzesznicy”, a także wezwanie do poświęcenia Rosji Maryi. Jeśli Rosja się nie nawróci, konsekwencje mogą być straszne, nastąpią wojny i prześladowania chrześcijan (przypomnijmy, że tuż po objawieniach fatimskich miało miejsce jedno z najsmutniejszych wydarzeń w XX-wiecznej historii świata: Wielka Rewolucja Październikowa, która przyniosła bezbożnictwo, terror i zniewolenie Rosji oraz znacznej części globu).

Trzecia tajemnica, długo nie ujawniana i zdeponowana w Tajnym Archiwum Watykańskim, wzbudzała najwięcej domysłów i spekulacji. Św. Jan Paweł II przedstawił ją światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Łowcy sensacji mogli czuć się zawiedzeni, zamiast profetycznych wizji zawierała symboliczną scenę, która zapowiadała to, co faktycznie spotkało Kościół w XX wieku. Siostra Łucja odręcznie zanotowała to, co widziała: biskup w bieli wraz z innymi biskupami, księżmi, zakonnikami, zakonnicami wchodzi na stromą górę, na szczycie której stoi krzyż. Aby tam dotrzeć, papież przechodzi przez zrujnowane miasto, idzie udręczony bólem i cierpieniem, modląc się za zabitych, których mija po drodze. Sam dociera do krzyża, a klęcząc u jego stóp, zostaje zastrzelony przez grupę żołnierzy, to samo dzieje się z innymi biskupami, księżmi, zakonnikami i innymi ludźmi różnych warstw i pozycji.

Sam Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas zamachu dokonanego na jego życie właśnie 13 maja 1981 r., w rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego, na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

 

Modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej

Pani nasza i Matko wszystkich ludzi, staję tutaj jak syn, który przybywa z wizytą do swojej Matki i czyni to wraz z wielką rzeszą braci i sióstr. Jako Następca Piotra, któremu powierzono misję przewodniczenia w służbie Miłości w Kościele Chrystusa oraz umacniania wszystkich w wierze i nadziei. Pragnę przedstawić Twemu Niepokalanemu Sercu radości i nadzieje, a także problemy i cierpienia każdego z tych Twoich synów i córek, którzy znajdują się w Cova da Iria albo towarzyszą nam z daleka. Najmilsza Matko, znasz każdego po imieniu wraz z jego obliczem i jego historią, dla każdego chcesz dobra ze swą matczyną łaskawością wypływającą z Serca samego Boga, który jest Miłością.Wszystkich Tobie zawierzam i poświęcam, Najświętsza Maryjo, Matko Boga i nasza Matko.

Tobie śpiewamy i wysławiamy Cię, Maryjo!

Czcigodny Sługa Boży Papież Jan Paweł II, który tu, w Fatimie, trzykrotnie Cię odwiedzał  i dziękował tej “niewidzialnej ręce”, która go wyzwoliła od śmierci w czasie zamachu z trzynastego maja na placu św. Piotra, przed niemal trzydziestu laty, zechciał ofiarować sanktuarium w Fatimie pocisk, który go ciężko zranił i został umieszczony w Twojej koronie Królowej Pokoju. Głęboka pociecha płynie na wieść o tym, że jesteś ukoronowana nie tylko srebrem i złotem naszych radości i nadziei, lecz także pociskiem naszych niepokojów i cierpień. Dziękuję Ci, umiłowana Matko, za modlitwy i ofiary, jakie pastuszkowie z Fatimy podejmowali dla Papieża, prowadzeni uczuciami, jakimi ich natchnęłaś podczas objawień. Dziękuję też wszystkim tym, którzy każdego dnia modlą się za Następcę św. Piotra i w jego intencjach, aby Papież był mocny w wierze, śmiały w nadziei i żarliwy w miłości.

Tobie śpiewamy i wysławiamy Cię, Maryjo!

Umiłowana Matko nas wszystkich, składam tutaj, w Twoim sanktuarium w Fatimie, Złotą Różę, którą przywiozłem z Rzymu jako hołd wdzięczności Papieża za cuda, jakich Wszechmogący dokonał za Twoim pośrednictwem w sercach tak wielu, którzy przybywają jako pielgrzymi do tego Twojego matczynego domu. Jestem pewien, że pastuszkowie
z Fatimy, błogosławieni Franciszek i Hiacynta oraz Służebnica Boża Łucja od Jezusa, towarzyszą nam w tej godzinie modlitwy i radości.

Tobie śpiewamy i wysławiamy Cię, Maryjo!

Modlitwa papieża Benedykta XVI, Fatima, 12 maja 2010 r.

Oprac. Jaromir Kwiatkowski

Źródła:

http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-13a.php3

http://glosojcapio.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2280&Itemid=96

http://www.maryjni.pl/modlitwa-do-matki-bozej-fatimskiej,466

 

Na zdjęciu: Jan Paweł II w Fatimie, w pierwszą rocznicę zamachu, 13 maja 1982 r.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web