I Przegląd Pieśni Maryjnej “Dla Ciebie Matuchno Śpiewam” w Strażowie

29 maja 2014 08:31Komentowanie nie jest możliweViews: 333

Ks. Grzegorz Wojnar ●

15 zespołów z okolic Rzeszowa uczestniczyło w I Dekanalnym  Przeglądzie Pieśni  Maryjnych “Dla Ciebie Matuchno Śpiewam “, który odbył się w niedzielę, 25 maja, w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Królowej Polski  w Strażowie. Przegląd miał charakter pięknego koncertu maryjnego (w myśl słów św. Augustyna : “Kto śpiewa , ten dwa razy się modli”),  przeżywanego w miesiącu maryjnym – maju.

Wśród wykonawców znalazły się cztery zespoły  z naszej parafii św. Rocha w Rzeszowie-Słocinie oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Z naszej szkoły wystąpili: Andżelika Majchrowicz z kl. VI b, która zaprezentowała  utwory: “Pokorna Służebnico Pańska” i “Była cicha i piękna jak wiosna”; Małgorzata Szydełko i Anna Szydełko (kl. V c), które wykonały piosenki maryjne : “Czarna Madonna” i  “Jasnogórska Pani”; Joanna Szyszka i Beata Kuś  (kl. V b), które zaprezentowały piosenki “Wspaniała Matko”   i “Była cicha i piękna jak  wiosna” oraz Schola z Parafii św. Rocha, złożona z uczniów klas II-VI . Wykonała ona dwa utwory: “Pozdrawiam Ciebie Matko” oraz ” Gdy klęczę  przed Tobą “. Występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu Piosenki  Maryjnej otrzymali słodkie  upominki, piękne dyplomy oraz  poczęstunek. Warto dodać , że Pierwszy  Dekanalny Przegląd Piosenki Maryjnej zorganizowała Parafia NMP Królowej Polski  w  Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne “Strażowianie”, Gminny Ośrodek  Kultury w Krasnem oraz wójt Gminy Krasne. Wszystkim dzieciom biorącym  udział serdecznie gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych  sukcesów.DSC01238DSC01245DSC01251DSC01259DSC01287DSC01289 DSC01306DSC01316