Odnaleziono szczątki rotmistrza Pileckiego

25 maja 2013 19:19Komentowanie nie jest możliweViews: 3471

Jak podała telewizja Republika, na Kwaterze na Łączce w Warszawie odnaleziono szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego. Wiadomość tę podano oficjalnie dziś, w 65 rocznicę śmierci wielkiego Polaka.

Oto wzruszający tekst, który z okazji dzisiejszej rocznicy opublikowała na swojej facebookowej tablicy Joanna Płotnicka, współorganizatorka Akcji Społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”.

Panie Rotmistrzu!

jesteśmy tu, aby podziękować Ci, że dałeś nam przykład, czym jest Honor, Bóg i Ojczyzna; czym jest dobro wspólne i zobowiązanie do wiernej służby tym wartościom, czasami okupione potrzebą przelanej krwi i daniny życia.

Nigdy nie możemy być pewni, czy kiedyś nie będziemy musieli walczyć o biologiczne przetrwanie narodu i swobodny rozwój jego ducha. Dlatego wciąż naszą codzienną pracą, poświęceniem rodzinie, przywiązaniem do Boga i wiary chrześcijańskiej, chcemy służyć i pracować za Twoim przykładem, Panie Rotmistrzu, dla dobra naszej Ojczyzny!

Dlatego słowami Twojej przysięgi, Rotmistrzu Pilecki, „przysięgamy Panu Bogu Wszechmogącemu, w Trójcy Świętej Jedynemu i Matce Boskiej Królowej Korony Polskiej (…), iż składając wszystkie nasze siły dla dobra Ojczyzny, składane na nas obowiązki, wedle naszych umiejętności, z całą sumiennością i ofiarnością wykonywać będziemy (…) Tak nam dopomóż Bóg”!

Warto pamiętać, że od kilku lat Fundacja Paradis Judaeorum, rozsławiająca w naszym kraju postać zapomnianego przez wielu Bohatera, stara się, by 25 maja, dzień śmierci Rotmistrza, został oficjalnie ogłoszony przez Unię Europejską Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. (Zobacz tutaj).

Od kilku miesięcy fundacja lobbuje też, by ciało rotmistrza Witolda Pileckiego zostało pochowane na Wawelu. (Zobacz: Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel)

Z okazji 65 rocznicy śmierci Witolda Pileckiego fundacja zainicjowała też akcję: Zbierzmy 65 litrów krwi na 65 rocznicę zamordowania Witolda Pileckiego. Ze szczegółami można zapoznać się tutaj.

Oprac. Paweł Pomianek

Czytaj także na naszych stronach:
Michał Tyrpa, Rotmistrz Pilecki – bohater nieznany, http://dziennikparafialny.pl/2011/rotmistrz-pilecki-bohater-nieznany/

Gorąco polecamy film: „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web