Ks. Kneblewski wyjaśnia, skąd wziął się tytuł „Maryja Królowa Polski”

10 maja 2013 08:32Komentowanie nie jest możliweViews: 938

W swojej cyklicznej audycji w youtube’owym kanale Tuba Cordis vel HeartTube ks. dr Roman Kneblewski, proboszcz bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypomina o tym, skąd wziął się litanijny tytuł „Królowo Polski, módl się za nami”.

Proponujemy obejrzenie całej audycji. Poniżej przytaczamy wybrane fragmenty.

Jeśli wierzyć objawieniu, które miało miejsce we Włoszech, to sama Matka Boża prosiła, by Ją w ten sposób właśnie tytułować. Otrzymał to w objawieniu ks. Giulio Mancinelli (…), włoski jezuita.

(…) Ukazała się Juliuszowi Matka Boża w majestacie, a u stóp Matki Boskiej klęczący św. Stanisław Kostka. Juliusz Mancinelli prosił Matkę Bożą, żeby mu wskazała jakiś szczególnie miły Jej sercu tytuł, którym mógłby Ją uczcić. I wówczas Matka Boża wyraziła, co następuje:

«A czemu mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku mnie pałają jego synowie».

(…) To widzenie ks. Mancinellego miało miejsce 14 sierpnia – znamienna data – roku Pańskiego 1608. 14 sierpnia to wigilia uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Tam są same mocne znaki.

O objawieniach ks. Mancinellego pisaliśmy już w tekście „Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski”. Polecamy artykuł.