Franciszek do księży: otwierajcie kościoły, spowiadajcie

5 kwietnia 2013 08:34Komentowanie nie jest możliweViews: 873

Papież Franciszek podczas śniadania z ważnym dostojnikiem watykańskim i siedmioma księżmi w Wielki Czwartek, jak opowiada jeden z obecnych księży, podkreślił wagę spowiedzi.

Arcybiskup Giovanni Becciu od wielu lat ma zwyczaj zapraszania księży na lunch w Wielki Czwartek – zwyczaj, który poprzedza jego nominację z 2011 na zastępcę sekretarza stanu odpowiedzialnego za sprawy wewnętrzne Kurii Rzymskiej. Kiedy Papież Franciszek usłyszał o posiłku z księżmi, którzy w większości zajmują się ubogimi, powiedział, że chce zjeść z nimi.

Papież powiedział: “Otwórzcie drzwi Kościoła i zapraszajcie ludzi, aby weszli do środka. Jeśli zaświecicie światełko na konfesjonale i będziecie dostępni, zobaczycie, jaka kolejka ustawi się do spowiedzi” – opowiadał ks Enrico Feroci, dyrektora rzymskiego Caritasu.

“Papież powiedział, że jest pewny potrzeby ludu Bożego, aby księża otworzyli drzwi i pozwolili ludziom spotykać Boga” – dodał ks Feroci.

za http://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=17474