Trwa VII Światowy Kongres Rodzin

1 czerwca 2012 10:50Komentowanie nie jest możliweViews: 124

W dniach 30 maja – 3 czerwca 2012 r. w Mediolanie odbywa się VII Światowy Kongres Rodzin. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Rodzina: praca i świętowanie”.

Celem tegorocznego kongresu jest zwrócenie uwagi na bardzo ważne kwestie i problemy dotyczące współczesnych rodzin. Z tego względu na spotkaniu będą podejmowane takie tematy jak: relacje między małżonkami oraz między rodzicami i dziećmi, stosunek rodziny do społeczeństwa, szczególnie w dziedzinie organizacji pracy, a także odniesienie rodziny do Kościoła wyrażające się we właściwym świętowaniu niedzieli.

Całość spotkania została podzielona na kilka części:

• od 30 maja do 1 czerwca trwa Kongres Teologiczno-Duszpasterski,
  • 2 czerwca wieczorem odbędzie się „Święto świadectw”, nabożeństwo z udziałem Ojca św. Benedykta XVI, który przybędzie do Mediolanu w sobotnie popołudnie,
  • 3 czerwca o godz. 10.00 Benedykt XVI odprawi uroczystą Mszę Świętą na zakończenie Kongresu.

Ważne informacje dotyczące przebiegu kongresu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej spotkania: www.family2012.com.

Pierwsze Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się w 1994 r. w Rzymie. Kolejne spotkania odbywają się w trzyletnich odstępach. Celem jest ukazywanie ewangelizacyjnego potencjału rodzin i umacnianie ich katolickiej tożsamości, kwestionowanej przez współczesne laicyzujące społeczeństwa.