Dwaj współpracownicy Dziennika Parafialnego zostali kapłanami

28 maja 2012 09:21Komentowanie nie jest możliweViews: 702

W sobotę 26 maja br. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w katedrze rzeszowskiej dwaj stali współpracownicy naszego serwisu diakoni Julian Wybraniec i Krzysztof Wilczkiewicz otrzymali święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego.

Poniżej nasi nowi kapłani podczas uroczystości święceń. Tutaj jeszcze w stroju diakońskim. Ks. Julian Wybraniec pierwszy od prawej, ks. Krzysztof Wilczkiewicz drugi od prawej.

Bardzo cieszymy się, że w Kościele polskim mamy nowych tak wspaniałych, dobrze przygotowanych kapłanów. Naszym księżom składamy najserdeczniejsze życzenia. Aby mieli zawsze świadomość rangi swojego kapłańskiego powołania, by mieli siłę walczyć o świętość swoją i powierzonych im dusz. Życzymy im opieki Matki Najświętszej, ich świętych patronów – św. Juliana i św. Krzysztofa – oraz św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów.

Ks. biskup namaszcza ks. Juliana Wybrańca olejem świętym.

Ks. Krzysztof Wilczkiewicz przyjmuje od ks. bpa patenę i kielich.

Liczymy, że ks. Julian i ks. Krzysztof będą realizować swoje kapłańskie powołanie do głoszenia Chrystusa także na stronach Dziennika Parafialnego.

Dokładnie w tym samym dniu inny współpracownik DP, ks. Tomasz Blicharz obchodził pięciolecie swojego kapłaństwa. Z tej okazji również życzymy Bożej opieki i wielu radości na drodze powołania.

Redakcja Dziennika Parafialnego

Fotografie pobrane ze strony http://www.wsd.rzeszow.pl