JPII: Różaniec pomaga zachować czystość wiary

10 października 2011 22:01Komentowanie nie jest możliweViews: 171

Z nauczania Jana Pawła II

W październiku, miesiącu różańcowym, często odmawiamy tę modlitwę maryjną, co niegdyś było stałą praktyką chrześcijańskich rodzin. Wiele jest intencji, które pragniemy zawierzyć Maryi. (…)

W przeszłości modlitwa różańcowa pomagała zachować czystość wiary Ludu Bożego; niech gorliwa praktyka tej modlitwy wspiera Kościół wchodzący w trzecie tysiąclecie, aby nadal był proroczym «znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego» (Lumen gentium, 1).

Wzywam wszystkich, a zwłaszcza dzieci, rodziny i ludzi starszych, aby przez cały październik modlili się razem do Maryi w tej intencji i za wszystkie potrzeby Kościoła. Prośmy Najświętszą Pannę, aby pomagała Kościołowi coraz bardziej i coraz lepiej być pomostem łączącym ludzi z Bogiem i ze sobą nawzajem. (…)

Maryjo, Matko Różańcowa, módl się za nami!

Bł. Jan Paweł II
Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański, 10 października 1999 r.