Prymas Tysiąclecia – naszym pokoleniom. SDiM 2021

16 maja 2021 09:38Komentowanie nie jest możliweViews: 40

Marta Gurbała i Mateusz Kulig – autorzy materiału.

Jako uczniowie I LO w Rzeszowie zrealizowaliśmy krótki film dokumentalny w ramach konkursu „Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021”. Tegoroczny temat skupiał się na Prymasie Tysiąclecia, jego dziedzictwie oraz sposobie dostosowania nauk ks. Wyszyńskiego do czasów współczesnych. Do stworzenia materiału zaangażowaliśmy osoby działające społecznie: ks. dr. Caritasu Diecezji Rzeszowskiej, Sekretarza Miasta oraz specjalistę IPN w Rzeszowie.

Sama chęć wzięcia udziału w projekcie zmotywowała nas do głębszej analizy postaci Prymasa Wyszyńskiego, o którym tak naprawdę początkowo znaliśmy podstawowe fakty. Jego dorobek jest o tyle imponujący, że nawet po wielu latach staje się uniwersalną nauką za którą warto podążać.

Stworzenie filmu, który aktualnie znajduje się na portalu YouTube, było dla nas ciekawym doświadczeniem, liczymy również, że nasz materiał spodoba się kapitule konkursowej,

– Mateusz Kulig