Sanktuarium w Ratowie zaprasza na Dni Świętego Antoniego

10 czerwca 2018 13:33Komentowanie nie jest możliweViews: 114

SANKTUARIUM-W-RATOWIE-FRONT-2Dni Świętego Antoniego organizowane są przez sanktuarium w Ratowie od ośmiu lat. Ich najważniejsze wydarzenie to uroczystości odpustowe ku czci Padewskiego Lekarza Dusz. Ponadto w programie przewidziano zwiedzanie zespołu klasztornego oraz warsztaty poświęcone jego historii. Dni zakończy rodzinny piknik patriotyczny, którego zwieńczeniem jest tradycyjnie plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”.

Dni św. Antoniego rozpoczną się we wtorek, 12 czerwca, o godz. 18.00 uroczystymi nieszporami.

W środę, 13 czerwca, o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. prof. inf. Wojciech Góralski. Zarówno po nieszporach, jak i po sumie tradycyjnie nastąpi poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego.

Na sobotę 16 czerwca o godz. 17.00 zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem ratowskiego kompleksu oraz warsztat „Ratowo – czas zatrzymany w murach”.

Dni zakończą w niedzielę 17 czerwca Ratowskie Spotkania Patriotyczne. Uroczystości zainaugurowane zostaną o godz. 13.00 mszą św. w intencji obrońców Ojczyzny pod  przewodnictwem rektora sanktuarium ks. Bogdana Pawłowskiego. Na godzinę 14.00 zaplanowano koncert „Białe róże”, w wykonaniu zaprzyjaźnionych z sanktuarium mławskich muzyków Marty i Pawła Stawińskich, o godz. 15.00 zostanie przeprowadzony warsztat poświęcony sztuce okresu rokoko pt. „Płonące rokoko ostatni płomień baroku”. Następnie o godz. 15.30 odbędą się pokazy musztry i wyszkolenia kawaleryjskiego w wykonaniu członków stowarzyszenia Krechowiacy oraz jeźdźców ze stajni Tarpan. Na godzinę 16.30 przewidziano główną atrakcję pikniku – plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”, które wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Patronat honorowy nad uroczystościami objął Biskup Płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Województwa Mazowieckiego.

– Dni św. Antoniego na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń powiatu mławskiego. W tym roku organizujemy je po raz ósmy. Zależy nam, by ich idea była bliska nauczaniu św. Antoniego – patrona ratowskiego sanktuarium. Dlatego w tym czasie szczególnie zachęcamy do spowiedzi, modlitwy, udziału w Eucharystiach, ale również do wspólnego odpoczynku, poznawania bogatej historii tych terenów, ale też siebie nawzajem, w duchu braterstwa i życzliwości dla każdego człowieka – podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, zapraszając do jak najliczniejszego udziału w Dniach św. Antoniego.

Źródło: Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Plakat Dni św. ANTONIEGO 2018 2

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web