Święto Świętej Rodziny w mikstackiej parafii. Jubileusze małżeńskie

1 stycznia 2017 21:13Komentowanie nie jest możliweViews: 399

Ks. Krzysztof Ordziniak, Małgorzata Strzelec ●
„Ślubuje Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci” – powiedzieli sobie przed 5, 10,15, …55 laty ci , którzy w Święto Świętej Rodziny objęci zostali w sposób szczególny modlitwą dziękczynną w mikstackim wieczerniku. To w ich intencji ks. kan. Krzysztof Ordziniak sprawował Eucharystię. Zaproszenie do małżonków, którzy w 2016 roku obchodzili swoje mniejsze lub większe jubileusze ks. proboszcz skierował na początku adwentu. Jest już tradycją w mikstackiej parafii, że w Święto Świętej Rodziny sprawowana jest Eucharystia właśnie w ich intencji. Mimo, iż w tym roku Święto Świętej Rodziny przypadło w piątek, pary małżeńskie nie zawiodły i licznie przybyły na Eucharystię.
Miejsca w pierwszych ławkach zarezerwowane były dla małżeństw z najdłuższym stażem, bo 55- letnim, w kolejnej z 50-letnim. W najbardziej oddalonych od ołtarza ławkach małżonkowie, którzy w 2016 roku obchodzili 5. rocznicę ślubu. Rozpoczynając Eucharystię ks. kan. Krzysztof Ordziniak podziękował małżonkom za ich świadectwo wiary, za wierność złożonej przysiędze małżeńskiej. Ta Eucharystia była dziękczynieniem, ale także spotkaniem pokoleń, tych, którzy sakramentalny związek małżeński zawarli stosunkowo niedawno, z tymi, którzy przeżyli w nim ponad pół wieku. Było ono pięknym świadectwem, że także w czasach współczesnych możliwe jest wypełnienie słów przysięgi małżeńskiej. Mówi się często, że współczesne rodziny borykają się z wieloma problemami, ale nie brakowało ich w życiu Świętej Rodziny. Najpierw, nie było dla Maryi i Józefa miejsca w Betlejem, gdzie mogłaby porodzić Jezusa, później troska o Jego życie, konieczność ucieczki do Egiptu, powrót do Nazaretu i codzienne wypełnione obowiązkami i pracą dni, ale przede wszystkim zgoda na wolę Bożą względem nich w każdym dniu, realizacja scenariusza życia, który napisał dla nich Bóg. Czasami trudnego do przyjęcia i zrozumienia, ale zawsze przyjmowanego. Trudnych chwil nie brakowało zapewne w życiu tych, którzy podczas tej Eucharystii zajęli miejsca w pierwszych ławkach, a jednak wytrwali i są pięknym przykładem dla młodego pokolenia.
Podczas tej Mszy Świętej gościliśmy pary ze wspólnoty Domowego Kościoła. Podzieliły się z zebranymi świadectwem przemian, jakie dokonały i wciąż dokonują się w ich życiu. Podkreśliły znaczenie wspólnej modlitwy i lektury Pisma Świętego, ale także odpowiedzialność małżonków za wzajemne uświęcanie się.
Następnie odśpiewany został „ Hymn do Ducha Świętego”, po którym małżonkowie, stojąc na czerwonym dywanie wzdłuż kościoła, odnowili złożone przed laty słowa przysięgi małżeńskiej.
Tradycyjnie już na pamiątkę odnowionej przysięgi małżonkowie otrzymali breloczki do kluczy. Na jednej stronie jest postać św. Rocha, niebieskiego Patrona Mikstatu, po drugiej napis „Co Bóg złączył…”.
Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie dla tych małżeństw, które chciały dowiedzieć się, jak wyglądają spotkania kręgów Domowego Kościoła.
Małżonkowie, którzy w 2016 roku obchodzili swoje mniejsze i większe jubileusze, z Bożym błogosławieństwem wyruszyli w dalszą wspólną drogę. Bo prawdziwa miłość „cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (…) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8).
I tego życzymy wszystkim małżonkom – by ich miłość wszystko przetrwała i nigdy nie ustała…Święto Świetej Rodziny 023-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 026-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 038-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 059-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 065-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 092-Resizer-800Święto Świetej Rodziny 096-Resizer-800

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web