Dwudziesta Pierwsza Niedziela zwykła, 27 VIII 2017 – komentarz do Ewangelii

25 sierpnia 2017 07:19Komentowanie nie jest możliweViews: 560

Natalia Klocek (DSC_0826)Uwierz dziś (na nowo)!

Rozważa: ks. Robert Blama ●

Dwudziesta Pierwsza Niedziela zwykła (27 sierpnia 2017)

Czytania: Iz 22, 19-23; Rz 11, 33-36

Ewangelia: Mt 16, 13-20

Jezus wyruszył z uczniami w drogę, w okolice pogańskiej Cezarei Filipowej, aby tam – w obliczu bałwochwalstwa – nauczyć ich i dzisiaj Ciebie, jak żyć i reagować na pogaństwo tego świata. Jedyna dobra reakcja to modlitwa –relacja z Ojcem w niebie – aby mieć prawdziwy obraz Boga, świata i siebie.

Piotr, dotknięty miłością i mądrością Boga Ojca, wyznaje wiarę w Jezusa: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego!

Wiara – to dar Ojca, który zaprasza Cię, byś nieustannie odpowiadał miłością na Jego miłość objawioną w Jezusie. Wiara to zgoda, by Chrystus prowadził Cię na drodze pełnienia woli Ojca; by przeprowadzał Twoje życie: z niewoli do wolności, z ciemności do światła, ze śmierci do życia. Uwierz dziś (na nowo)! Pozwól Jezusowi, by On był pierwszy, a Ty za Nim. Zaakceptuj Bożą prawdę o sobie, o własnych słabościach, a Bóg Żywy przeprowadzi Cię, gdy uznasz swoją niemoc i ograniczenia, a całą ufność złożysz w Nim.

Mesjasz przychodzi dziś do Ciebie i staje pośród Twojej życiowej Cezarei – bożków: pieniędzy, seksu, zdrowia, władzy… i niezrażony wchodzi z Tobą w dialog. I zaprasza Cię, abyś podjął Twoją osobistą decyzję – wyboru Jezusa i odważnego wyznania wiary. Wejdź w dialog z Bogiem i wyrusz z miejsca na spotkanie z Jezusem, aby Bóg mógł dokonywać zmiany w Twoim życiu. Od tej pory już nic nie będzie takie samo!

Na pogaństwo tego świata reaguj modlitwą, bo w niej Ojciec objawia Syna tym, którzy Go słuchają, którzy Mu ufają i idą za Nim. Odpowiedź Boga na świat bożków przychodzi na modlitwie. Jeśli zabraknie modlitwy, będziesz kłaniał się coraz to nowym bożkom, a siebie postawisz w ich centrum. Będziesz służył sobie, swojej wygodzie, swoim przyjemnościom.

Jeśli więc dzisiaj, razem z Piotrem, w sercu swoim uwierzysz i ustami swoimi wyznasz Jezusa: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego! – usłyszysz obietnicę: Na Tobie zbuduję Mój Kościół, a bramy piekielne Go nie przemogą.

 

blamaKs. Robert Blama, kapłan archidiecezji przemyskiej, wyświęcony w 2010 roku, wikariusz w parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku.

 

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web