Co wiemy dzięki wywiadom z dziećmi z Fatimy? Warto przeczytać tę książkę

17 maja 2017 04:23Komentowanie nie jest możliweViews: 63

image002 (7)Na rynku wydawniczym ukazała się bardzo ciekawa książka “Fatima w relacjach naocznego świadka”, której lekturę gorąco polecamy. To zapis rozmów, jakie z dziećmi z Fatimy – Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem – przeprowadził ks. Manuel Formigão.

Nazywany jest „Apostołem Fatimy” oraz „czwartym wizjonerem”. To w znacznej mierze dzięki jego rozmowom z trojgiem pastuszków w 1917 roku kilkanaście lat później Kościół wydał decyzję o uznaniu nadprzyrodzoności wydarzeń w Fatimie. Ks. Manuel Formigao od września do listopada 1917 roku przeprowadził kilkanaście wywiadów z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem, a także ich krewnymi, które zostały opublikowane po raz pierwszy dziesięć lat po tych portugalskich objawieniach, a dziś w całości wydało je krakowskie Wydawnictwo AA. 

Co wiemy dzięki wywiadom z dziećmi z Fatimy? I czego dowiadujemy się z wywiadów ks. Formigao z dziećmi z Fatimy? - pyta Przemysław Radzyński w swoim tekście dla serwisu KAI.

Całość  materiału tutaj https://ekai.pl/fatima-w-relacjach-naocznego-swiadka-swiadectwo-opiekuna-duchowego-dzieci-z-fatimy/ 

„Czytelnik przebywa drogę od wątpliwości w prawdziwość objawień aż do przyjęcia orędzia fatimskiego - mówi tłumaczka publikacji, Katarzyna Ulma-Lechner, dla serwisu PAP.

Całość materiału tutaj http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1040490,na-polskim-rynku-ukazaly-sie-rozmowy-portugalskiego-ksiedza-z-wizjonerami-z-fatimy.html

Tytuł: Fatima w relacjach naocznego świadka
Podtytuł: Świadectwo opiekuna duchowego dzieci z Fatimy
Autor: Sługa Boży ks. Manuel Formigão
Wydawca: Wydawnictwo AA, Kraków 2017 

Sługa Boży ks. Manuel Formigão (1883-1958), ZWANY CZWARTYM WIZJONEREM FATIMSKIM, był naocznym świadkiem objawień w Fatimie. Ks. Formigao osobiście znał dzieci, które widziały Maryję! Nikt inny nie zbliżył się do tajemnic Fatimy tak blisko jak on!

Przez jakiś czas był ich powiernikiem oraz opiekunem duchowym. Był twórcą raportu Komisji Kanoniczej, powołanej przez biskupa Leirii do zbadania wiarygodności objawień fatimskich. To dzięki jego wysiłkowi świat odkrył sens przesłania Fatimy, sens jedności modlitwy i pokuty oraz idee zadośćuczynienia.

Rozmowy kapłana  z Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą – publikowane po raz pierwszy w całości – są najlepszym świadectwem, które pozostawia nam historia, abyśmy znaleźli się niejako w centrum wydarzeń sprzed stu lat i zrozumieli sens przesłania Matki Bożej, a także zaskakujące nadprzyrodzone bogactwo duchowe trojga dzieci i ich duchowego opiekuna.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web