Twego królowania nam potrzeba! Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana odczytał dziś w krakowskich Łagiewnikach abp Stanisław Gądecki

19 listopada 2016 19:40Komentowanie nie jest możliweViews: 81

Na zakończenie sobotniej Eucharystii w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w której uczestniczyło ok. 110 tys. wiernych na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odczytał Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. “Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie” – brzmiały jedne z pierwszych zdań aktu.

Jutro zostanie on także odczytany we wszystkich kościołach w całej Polsce.

- Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo, przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pragniemy wyrazić Mu wdzięczność za Jego niezmienną wierność, za miłosierną miłość Jego Serca – tłumaczył na początku Eucharystii przewodniczący jej kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, dodając, że chcemy również zaprosić Jezusa do naszych serc i rodzin, do naszych wspólnot i środowisk.

- Nie jest naszym zadaniem ogłaszanie Chrystusa królem Polski, ale poddanie się Jego panowaniu, zawierzenie Mu całej ojczyzny i całego narodu oraz naszych rodzin. Mamy wyznać z wiarą, że Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem, a będąc tu dziś, pokazujemy, że chcemy przyjąć Go jako Króla i Pana – podkreślił w homilii bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej oraz przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych KEP, dodając, że nie trzeba się tego bać, ponieważ Jezus nie przychodzi jak złodziej i niczego nam nie zabiera, ale raczej przemienia, umacnia i uzdrawia.

Warto dodać, że prezydent Andrzej Duda podarował łagiewnickiej bazylice ozdobny Ewangeliarz.

Źródło:

http://krakow.gosc.pl/doc/3559016.Twego-krolowania-nam-potrzeba (oprac. JK)

Fot. Jaromir KwiatkowskiIMG_5210-Resizer-800IMG_5211-Resizer-800IMG_5213-Resizer-800IMG_5215-Resizer-800IMG_5217-Resizer-800IMG_5218-Resizer-800IMG_5224-Resizer-800IMG_5230-Resizer-800IMG_5232-Resizer-800IMG_5234-Resizer-800IMG_5235-Resizer-800

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web