Ulubione modlitwy. Modlitwa w oktawie świąt Bożego Narodzenia

22 grudnia 2015 12:19Komentowanie nie jest możliweViews: 691

by-Natalia-Klocek-DSC-4076Dzień pierwszy – 25 grudnia
Boże Narodzenie

Bądź uwielbiony, Jezu, w każdej polskiej rodzinie. Prosimy, byś był fundamentem naszego życia, byśmy swoje szczęście budowali na wierności Tobie i Twojej Ewangelii, a Twoja miłość niech przezwycięża trudy i niepokoje, które przychodzą w codzienności. Niech Święta Rodzina, w której wzrastałeś, będzie dla nas wzorem w zmaganiach życia.

Do odmawiania każdego dnia oktawy:
Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Modlitwa na każdy dzień oktawy
Boże, Ty w przedziwny sposób stworzyłeś człowieka i w jeszcze cudowniejszy sposób odnowiłeś jego godność, bądź za to uwielbiony i daj nam uczestniczyć w Bóstwie Twojego Syna, który przyjął naszą ludzką naturę. Który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

Dzień drugi – 26 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, w Kościele – w naszej wspólnocie życia, w wielości darów, które w nim otrzymujemy. Wołamy dziś, by pomogły nam w osiągnięciu chwały nieba. Niech nasze życie będzie znakiem i świadectwem Kościoła i Ciebie w nim żyjącego.

 

Dzień trzeci – 27 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, w każdym dziecku i młodym człowieku. Sam wzrastałeś pośród wielu niebezpieczeństw, trudności, weź ich pod swoją opiekę, by nie opierali się złu jak Ty, lecz zwyciężali je dobrem.

 

Dzień czwarty – 28 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, Zwycięzco śmierci w tych, którzy już od nas odeszli. Niech doświadczą Twego miłosierdzia, przebaczenia grzechów, a pozostający w czyśćcu przejdą do chwały Twego królestwa.

 

Dzień piąty – 29 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, w życiu każdego kapłana, brata i siostry zakonnej. Niech umacnia i prowadzi ich Twoja miłość, by całym życiem na wzór Twojej Matki służyli Tobie i Kościołowi.

 

Dzień szósty – 30 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, w wielkim dziele głoszenia Ciebie w dzisiejszym świecie. Umacniaj darami swego Ducha tych, którzy podejmują ten trud. Prowadź ich swoimi drogami.

 

Dzień siódmy – 31 grudnia

Bądź uwielbiony, Jezu, w tajemnicy niepoznania Ciebie przez tak wielu ludzi, zapomnienia o Tobie, a może odrzucenia. Narodziłeś się dla wszystkich, by swoim życiem wskazać nam niebo. Dotknij swoją łaską każdego z nas, byśmy kroczyli za Tobą, który jesteś Drogą, Prawdą i Życiem.

 

Dzień ósmy – 1 stycznia
Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok

Bądź uwielbiony, Jezu, w naszej wspólnocie (rodzinnej, parafialnej), za obfitość łask, którymi nas obdarzasz, za wielkość i dobroć serc członków tworzących tę wspólnotę. Miej nas wszystkich w swojej opiece.

Modlitwa
Wszechmogący i niewidzialny Boże,
Ty rozproszyłeś ciemności świata
przez przyjście Chrystusa,
który jest światłością,
prosimy Cię, zwróć ku nam pogodne oblicze i spraw,
abyśmy godnie wysławiali niezwykłą tajemnicę narodzin
Twojego Jedynego Syna.
Amen.

Źródło:

http://bog-w-moim-balaganie.blog.onet.pl/2013/12/25/modlitwa-w-oktawie-bozego-narodzenia-4/

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web