Nowenna w intencji senatorów

3 lipca 2015 16:42Komentowanie nie jest możliweViews: 319

nowenna-220x245 8-10 lipca 2015 r. w Senacie RP ma być dyskutowany i poddany pod głosowanie rządowy projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”, która de facto w bardzo szerokim zakresie legalizuje procedurę „in vitro”. Pomija etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę pomocy bezdzietnym małżonkom, jaką jest naprotechnologia.

Prośmy o dary mądrości i roztropności, dary męstwa i pobożności, aby senatorowie RP odrzucili projekt ustawy godzącej w życie i godność człowieka. Można to zrobić włączając się w rozpoczętą wczoraj Nowennę do Ducha Świętego i Matki Bożej Królowej Polski o dary Ducha Świętego dla Senatorów Rzeczpospolitej Polskiej.
Uczestnicy Nowenny zobowiązują się, że w dniach 2-10 lipca:

- uważnie odczytają przed Bogiem imiona i nazwiska senatorów RP,
- odmówią Litanię do Ducha Świętego,
- odmówią część Różańca Świętego (pięć Tajemnic),
- omówią modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę oraz zachowają jedną z wybranych form postu.

Gorąco zachęcamy także tych uczestników Nowenny, którym stan zdrowia oraz obowiązki rodzinne i zawodowe na to pozwalają, do codziennego, pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Inicjatorami tej modlitwy i postu są katolicy świeccy:

Halina i Czesław Chytrowie – animatorzy Duchowej Adopcji w Krakowie,
Janusz Kawecki – przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu,
Grażyna Kich – redaktor miesięcznika „Cuda i Łaski Boże”,
Adam Kisiel – redaktor naczelny Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”,
Lidia Klempis – Fundacja Życie i Rodzina,
Ewa Kowalewska – Forum Kobiet Polskich,
Wanda Półtawska – członek Papieskiej Akademii „Pro Vita”,
Paweł Wosicki – prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia,
Antoni Zięba – współorganizator Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.
Nowenna jest organizowana za wiedzą Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: http://www.pro-life.pl/tak-dzialamy/nasze-inicjatywy/nowenna-do-ducha-swietego-i-matki-bozej-krolowej-polski-o-dary-ducha-swietego-dla-senatorow-rp