Cytat dnia. Terlikowski: 46 senatorów poparło mrożenie ludzi w ciekłym azocie

10 lipca 2015 16:29Komentowanie nie jest możliweViews: 80

terlikowskiW piątek Senat nie zgłosił poprawek do ustawy o in vitro. Gdy upadł wniosek o jej odrzucenie, senatorowie głosowali za przyjęciem ustawy bez poprawek. Wniosek poparło 46 senatorów, przeciw było 43, a cztery osoby wstrzymały się od głosu.

Tomasz Terlikowski ●

46 senatorów Platformy Obywatelskiej poparło mrożenie ludzi. Może niech teraz część z nich pokazałaby nam, że ma cojones i sama dałaby się zamrozić?  Czego nie robi się dla postępu!

Senatorowie, którzy zagłosowali za metodą sztucznego zapłodnienia in vitro powinni wiedzieć, że zgodzili się na mrożenie ludzi na wczesnym, zarodkowym etapie rozwoju. Oznacza to, że 40 proc. z tych ludzi umrze w trakcie procedury rozmrożenia.  A żeby to lepiej, jaśniej uświadomić tym senatorom, może warto byłoby zamrozić 46 zwolenników mrożenia innych ludzi? Może gdyby senatorowie zobaczyli, że 20 z nich umarłoby w trakcie rozmnażania,  wybiłoby sobie z głowy eugeniczne zapisy. Innym pomysłem byłoby szczegółowe przebadanie tych senatorów i uznanie, że ci z nich, którzy nie są wystarczająco zdrowi, mogliby być zlikwidowani, podobnie jak  w trakcie procedury in vitro .

Tak, wiem, że to bardzo mocne przykłady, ale trzeba mieć świadomość, że senatorowie z PO, którzy poparli rządowy projekt ustawy regulującej sztuczne zapłodnienie in vitro, skazali na śmierć i zamrożenie zarodki, które są po prostu ludźmi, choć różnią się od nich stopniem rozwoju. I oni, i one są po prostu LUDŹMI. I z tego faktu, mają takie samo prawo do życia jak inni. Jeśli senatorowie uważają inaczej, to w istocie powinni zacząć od siebie.

Nie, nie życzę tym senatorom śmierci, życzę im wielu lat życia, by mieli czas odpokutować za śmierć lub egzystowanie w beczkach z ciekłym azotem wielu dziesiątek tysięcy ludzkich istnień!

Źródło:

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-46-senatorow-poparlo-mrozenie-ludzi,53866.html

zollProf. Zoll: Ustawa o in vitro powinna trafić do Trybunału Konstytucyjnego

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Zoll, w rozmowie z KAI wyraził ubolewanie, że pomimo rekomendacji senackiej Komisji Zdrowia, rządowa ustawa została przyjęta przez senatorów bez poprawek. Zaznaczył jednocześnie, że tak czy inaczej sprawa in vitro musiała zostać uregulowana, bo obecny stan, w którym panuje całkowita “wolna amerykanka”, jest stanem najgorszym z możliwych.

Zdaniem prof. Zolla, w przyjętej ustawie jest wiele postanowień, które budzą poważne wątpliwości. Dodał, że nie ma na myśli kwestii światopoglądowych, lecz to, że ustawa jest niezgodna z antropologią. “Chodzi mi przede wszystkim o możliwość niszczenia zarodków, bo w ustawie nie ma pełnej ochrony zarodka” – zwrócił uwagę prawnik.

Jego wątpliwość budzi też umożliwienie korzystania z procedury in vitro przez osoby, które nie pozostają w związku małżeńskim – cywilnym czy kościelnym – przez co, jak ocenił, zlekceważona została kwestia ochrony praw dziecka.

“W przypadku małżeństwa rozwód może być udzielony wówczas, gdy nie zagraża dobru dziecka. Rozejście się pary nie będącej małżeństwem nie bierze pod uwagę dobra dziecka poczętego metodą in vitro. Nie chroni się więc jego przyszłości” – wskazał prof. Zoll.

Zdaniem prawnika, dobrze by się stało, gdyby ustawa została zbadana przez Trybunał Konstytucyjny. “Na miejscu prezydenta skierowałbym sprawę do Trybunału z pytaniem o zgodność z Konstytucją” – powiedział prof. Zoll, dodając, że prezydent RP ma takie uprawnienia.

Źródło:

http://gosc.pl/doc/2584852.Prof-Zoll-Ustawa-o-in-vitro-powinna-trafic-do-TK

 

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web