Ulubione modlitwy. Modlitwa do Dzieciątka Jezus

14 stycznia 2014 09:01Komentowanie nie jest możliweViews: 27721

 Regina Mamczur ●

by-Natalia-Klocek-DSC-4453Wszyscy znamy Litanię Loretańską  – nabożeństwo odprawiane w pachnącym bzami i konwaliami maju, i Litanię do Serca Jezusowego – gdy czerwiec zapowiada lato i wakacje wczesnymi wschodami słońca i białymi od kwiatów akacjami.  Modlitw, litanii i koronek do Jezusa, przybliżających tajemnicę Syna Bożego, jest jednak o wiele, wiele więcej.

Pierwszym moim zaskoczeniem była, mająca postać krótkiej litanii, „Modlitwa do Dzieciątka Jezus”, odnaleziona przeze mnie w mojej książeczce pierwszokomunijnej, przechowywanej z wielką czułością i szacunkiem, ale nie przeglądanej. Przypadkowo otworzyłam ją podczas adwentu w dość trudnym czasie. Syn miał przed sobą do napisania pracę licencjacką, starsza córka maturę, a najmłodsza sprawdzian po klasie szóstej.  Odnaleziona modlitwa wszystkie te sprawy zamykała w tajemnicy dziecka, wiążącej serce matki i jej maleństwa czułymi, serdecznymi i jednocześnie niezwykle mocnymi więzami oraz powierzała je Dzieciątku Jezus, niewinnemu, posłanemu do ludzi, by objawić Bożą moc i chwałę.

Odmawiając tę nagle odkrytą modlitwę, wróciłam w swoim sercu do wspomnień i chwil, które towarzyszyły narodzinom moich dzieci. Odnalazłam tkliwość, czułość, serdeczność, łagodność, ofiarność, a także siłę otrzymaną na ten czas od Boga i mogłam, odmawiając tę krótką i tak głęboką modlitwę, połączyć czas ich obecnych trudów z  cudem i szczęściem ich narodzin i dzieciństwa. W czasie adwentu i Bożego Narodzenia wracałam do niej, choć wiem, że jest wiele innych modlitw, dłuższych, bogatszych, głębszych. Może i one staną się kiedyś moim sposobem przeżywania tajemnicy Bożego Dziecięctwa. Dziś jednak dzielę się modlitwą odkrytą w książeczce do I Komunii Świętej.

Modlitwa do Dzieciątka Jezus
Boskie Dzieciątko, prawdziwy Synu Boga, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, Synu Maryi, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, mądrości Ojca przedwiecznego, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, oczekiwanie sprawiedliwych, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, upragnione przez wszystkie narody, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, Królu aniołów, bądź uwielbione
Boskie Dzieciątko, Zbawicielu nasz, bądź uwielbione

* * *

Od redaktora naczelnego. Na stronie laudate.pl znalazłem inne modlitwy nazwane „Modlitwami do Dzieciątka Jezus”. Przytaczam je poniżej:

Modlitwa do Dzieciątka Jezus

(tekst na podstawie modlitwy objawionej przez Matkę Bożą w 1638 roku karmelicie Ojcu Cyrylowi – modlącemu się w kaplicy klasztoru karmelitańskiego w Pradze)
O Dziecię Jezus, uciekam się do Ciebie i błagam Cię przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki, wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam (…), gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić. Oczekuję z ufnością otrzymania  Twej świętej łaski, kocham Cię z całego mego serca i ze wszystkich sił mojej duszy. Żałuję szczerze, żem Cię obraził grzechami i proszę o łaskę, abym już ich więcej nie popełniał. Postanawiam przeto nigdy już Ciebie nie obrażać i raczej wszystko wycierpieć, aniżeli w czymkolwiek Tobie się nie podobać! Pragnę odtąd wiernie Ci służyć. Dla miłości Twej, o Boże Dziecię, będę kochał bliźniego swego jak siebie samego. O, Dziecię Wszechmocne, o Jezu, błagam cię jeszcze raz, wesprzyj mnie w tej potrzebie.  Daj mi łaskę posiadania Ciebie w wieczności z Maryją i Józefem świętym, abym mógł Ciebie chwalić wraz z Aniołami całego niebieskiego dworu. Amen.

Modlitwa do Dzieciątka Jezus

O Jezu, moja miłości i Dobro najwyższe, Zbawicielu i Boże mój, cześć Ci oddaję i błogosławię Cię za tę szczęśliwą chwilę, w której raczyłeś stać się człowiekiem. Wychwalam ową świętą noc, w którą na ten świat przyszedłeś i raczyłeś się narodzić jako uboga Dziecina. Dzięki Ci składam, o Najsłodszy Odkupicielu, za tyle dowodów miłości Twojej, błagam Cię przez owe pierwsze boleści, które dla mnie poniosłeś, przez te pierwsze łzy, które dla mnie w stajence wylałeś, przebacz mi wszystkie grzechy moje, daj mi łaskę, abym je mógł przez całe życie opłakiwać i nimi się brzydzić, tak jak ich teraz nienawidzę i nimi się brzydzę. Amen.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web