Mary Wagner w Polsce! Sprawdź, gdzie możesz się spotkać ze słynną obrończynią życia z Kanady

2 października 2014 06:26Komentowanie nie jest możliweViews: 262

mary wagnerjacek kotulaJacek Kotula, działacz pro-life z Rzeszowa, przedstawiciel fundacji PRO – Prawo do życia: W środowisku obrońców życia uważamy Mary Wagner za bohaterkę. Ta kobieta trafiła do więzienia za to, że modliła się na różańcu przed klinikami aborcyjnymi, wchodziła do tych klinik, namawiała kobiety, by nie dokonywały aborcji, wręczała im białe róże jako symbol wartości ludzkiego życia. W wyniku jej postawy wiele kobiet zrezygnowało z aborcji. Za to została pociągnięta do odpowiedzialności karnej pod zarzutem naruszania stref ochronnych w klinikach aborcyjnych. W areszcie spędziła 23 miesiące, stając się symbolem walki z cywilizacją śmierci. Wyszła na wolność w czerwcu tego roku. Czytając pod koniec ub. roku na jej temat w „Gościu Niedzielnym”, znalazłem także jej adres. Napisałem do niej list z poparciem, opisałem, co obrońcy życia robią w Polsce. Za dwa tygodnie dostałem od niej odpowiedź napisaną ołówkiem z więzienia, potem było kolejne pismo i kolejna odpowiedź. Napisała, że połowa listów, które otrzymała, to były listy od Polaków. Pomyślałem, że warto taką osobę zaprosić do Polski, by opowiedziała, jak sprawy ochrony życia wyglądają na Zachodzie, i przestrzegła, że jeżeli będziemy cicho siedzieć, to za kilka lat zaczną nas zamykać w więzieniach za to, że stoimy przed szpitalami i modlimy się czy pikietujemy przeciwko aborcji. Trzeba obciąć głowę hydrze aborcji, a Mary Wagner ma nas do tego zapalić. Równocześnie chcemy jej podziękować za jej postawę, zwłaszcza, że w Kanadzie jest wyśmiewana, poniżana, uważa się ją za dziwaczkę.

Kalendarium spotkań Mary Wagner

3.X.2014 Warszawa, godz. 19, kino Luna – premiera filmu Grzegorza Brauna “Nie o Mary Wagner”. Po premierze spotkanie z Mary Wagner, Grzegorzem Braunem i Mariuszem Dzierżawskim.

4.X.2014 Warszawa, godz. 19 – spotkanie z Mary Wagner w sali kurialnej obok katedry praskiej.

5.X.2014 Sokółka, godz. 10 – Msza św. w kościele św. Antoniego, a po niej świadectwo  Mary Wagner.

5.X.2014 Białystok,  godz. 15, kino „Ton” – premiera filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner”. Po premierze spotkanie z Mary Wagner i Grzegorzem Braunem.

6.X.2014 Gdańsk, godz. 18, kościół św. Katarzyny -  Msza św., a po niej spotkanie z Mary Wagner.

7.X.2014 Toruń, godz.15 – spotkanie otwarte z Mary Wagner w WSKSiM,  ul. Droga Starotoruńska 3. Godz. 18.15 – Rozmowy Niedokończone, audycja na żywo w Radiu Maryja i Telewizji Trwam z udziałem Mary Wagner.

8.X.2014 Szczecin, godz. 18 – Msza św. w  katedrze, a po niej spotkanie z Mary Wagner.

9.X.2014 Wrocław, godz. 14 – Liceum Salezjańskie, ul. Młodych Techników 17 – spotkanie młodzieży z Mary Wagnergodz. 19.00 parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju ul. Ojców Oblatów 1.

10.X.2014 Częstochowa, godz. 17, Aula Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, ul. św. Barbary 41 – spotkanie otwarte z Mary Wagner.

11.X.2014 Kraków, godz. 19 – Msza św. w bazylice OO. Franciszkanów, a po niej spotkanie z Mary Wagner.

12.X.2014 Rzeszów, godz. 9.00, kościół Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie-Budziwoju; Dębica, godz.11.00 -  Msza św w kościele Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie  VI Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny; Gorlice, godz.13 -  Msza św w  bazylice na rozpoczęcie  Marszu dla Życia i Rodziny; Krosno, godz.18 – Msza św. w  kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli, a po niej spotkanie z Mary Wagner.

13.X.2014 Stalowa Wola, godz. 12 – spotkanie na KUL Kolbuszowa; Nowa Dęba, godz. 16.15 – spotkanie w Domu Kultury; Kolbuszowa, godz. 17.30 – Msza św., a po niej spotkanie w kościele pw. Wszystkich św.

14.X.2014 Rzeszów, godz.19, Dom Diecezjalny TABOR, ul. Połonińska 25 – spotkanie z Mary Wagner.

15.X.2014 Przeworsk, godz. 16.30 – spotkanie w Bazylice w Przeworsku; Jarosław, godz. 18 – Msza św., a po niej spotkanie w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke.

16.X.2014 Łańcut, godz. 18, kościół farny – spotkanie z Mary Wagner i nabożeństwo.

Więcej szczegółów i zdjęć z tej wizyty jest i będzie na stronie: https://www.facebook.com/marywagnerpolsce

Link do najnowszego filmu Brauna “NIE O MARY WAGNER”:

Fot. Jacka Kotuli: Jaromir Kwiatkowski