Chrystus przekracza Biblię

15 kwietnia 2013 17:24Komentowanie nie jest możliweViews: 140

DSC_0710_1W piątek 12 kwietnia papież Franciszek przyjął uczestników sesji plenarnej Papieskiej Komisji Biblijnej. Przemówienie, które do nich wygłosił, doskonale wpasowuje się w V Tydzień Biblijny, który obchodzimy w tym tygodniu w Kościele w Polsce. Oto fragmenty przemówienia:

Słowo Boże poprzedza i przekracza Biblię, dlatego w centrum naszej wiary znajduje się nie sama tylko księga, ale dzieje zbawienia, a zwłaszcza Osoba Jezusa – Słowo Boże, które stało się ciałem.
(…)
Interpretacja Pisma Świętego nie może być tylko indywidualnym wysiłkiem naukowym, ale musi być zawsze zestawiana, wpisywana i sprawdzana przez tradycję żyjącą w Kościele. (…) Jest to norma decydująca dla uściślania prawidłowego i wzajemnego związku między egzegezą a Urzędem Nauczycielskim Kościoła.

Franciszek do Papieskiej Komisji Biblijnej,
cyt. za: http://ekai.pl/papiez/x65825/franciszek-do-papieskiej-komisji-biblijnej/.