PROROK – najnowszy film Michała Kondrata. KONFERENCJA ONLINE z udziałem twórców 27 maja, g. 11.00 w Warszawie

25 maja 2021 12:13Komentowanie nie jest możliweViews: 138

„Prorok” to najnowszy film Michała Kondrata o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
Prorok__1.61.1
To w pełni fabularna superprodukcja opowiadająca niezwykłą historię charyzmatycznego kapłana, Prymasa Tysiąclecia,
Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja zaplanowana jest na 12 września 2021 roku.

Konferencja odbędzie się 27 maja, tj. czwartek o g. 11.00, przy ulMiodowej 17/19 w Warszawie.

W spotkaniu udział wezmą:

- Sławomir Grzymkowski – odtwórca roli Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

- Marcin Troński – odtwórca roli Cyrankiewicza,

- Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, odtwórczyni roli Marii Okońskiej,

- Katarzyna Zawadzka – odtwórczyni roli Magdy,

- Michał Meyer - odtwórca roli Janka,

- Tomasz Sapryk – odtwórca roli Zenona,

- Karolina Bruchnicka - odtwórczyni roli Kazi,

- Michał Kondrat – reżyser.

Spotkanie poprowadzi Ewa Pietrzak.  Redakcje zainteresowane wywiadem z twórcami w terminie innym, niż konferencja proszę o wcześniejszy kontakt.

cid:image003.jpg@01D75083.77690C70 

Zobacz making of https://youtu.be/D9jFaHt4Ets
Zobacz więcej zdjęć https://wetransfer.com/downloads/42597e58408439c5479474b5adcf780520210524075054/4ff3152e4dc44b8a510cde43bf0f178820210524075113/0883d4

„Prorok” to historia Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć Prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie “Prorok”, zrzeszającą kilkudziesięciu agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa.
Niezachwiana wiara i konsekwentna postawa duchownego-społecznika-stratega, a także propagowanie przez niego miłości, wolności i godności jednostki stają się prologiem do upadku komunizmu.
Akcja filmu toczy się w okresie czternastu lat: 1956-1970. Właściwą akcję poprzedza dynamiczny prolog, przedstawiający represje i okrucieństwa, jakich dopuszczały się władze stalinowskiej Polski wobec przedstawicieli Kościoła katolickiego, w tym Prymasa Wyszyńskiego. Pozwala to zrozumieć grozę sytuacji sprzed „odwilży” i tym lepiej pojąć determinację Prymasa w dążeniu do przetrwania Kościoła, zażegnania konfliktu z komunistami
i powstrzymania, za wszelką cenę, rozlewu krwi.
Film ukaże szerszej publiczności nieznane wątki z życia Kardynała na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy wydarzenia z Trójmiasta z grudnia 1970 roku. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy.

Producent – Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe realizuje produkcję filmu głównie ze zbiórki publicznej, którą prowadzi na stronie www.kolbe.org.pl/prorok. Film ma być upamiętnieniem Prymasa Tysiąclecia z okazji Jego zbliżającej się beatyfikacji.

Produkcja: Polska 2021
Gatunek: biograficzny, historyczny, obyczajowy
Reżyseria: Michał Kondrat („Czyściec”, „Miłość i Miłosierdzie”, „Dwie korony”)
Scenariusz: Katarzyna Bogucka, Karolina Słyk, Joanna Dudek-Ławecka
Obsada: Sławomir Grzymkowski (jako Kardynał Stefan Wyszyński), Tomasz Sapryk (jako Zenon Kliszko), Adam Ferency (jako Gomułka), Katarzyna Zawadzka (jako Magda), Michał Meyer (jako Janek), Marcin Troński (jako Cyrankiewicz),Małgorzata Buczkowska-Szlenkier (jako Maria Okońska), Karolina Bruchnicka (jako Kazia).

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web