Sprzeciw wobec usunięcia krzyża z pomnika św. Jana Pawła II w Ploërmel. Złóż swój podpis i Ty!

2 listopada 2017 05:34Komentowanie nie jest możliweViews: 98

zrzut_ekranu_2017-10-30_o_17.39.41Szanowni Państwo,

wiadomość o decyzji sądu o usunięciu krzyża z pomnika św. Jana Pawła II we francuskiej miejscowości Ploërmel szokuje nawet tych Europejczyków, którzy nie należą do praktykujących katolików. Przypomnijmy, że decyzją francuskiej Rady Stanu (odpowiednik NSA) z 25 października potwierdzony został werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., powołującego się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa, o tym, że krzyż należy usunąć. Protestujmy przeciwko wyrzucaniu Krzyża z przestrzeni publicznej:

http://www.citizengo.org/pl/pc/111178-bronimy-krzyza-na-pomniku-sw-jana-pawla-ii-we-francji

Krzyż został uznany za “ostentacyjny symbol religijny”.

W petycji kierowanej do przedstawicieli najważniejszych grup politycznych Parlamentu Europejskiego, EPP i ECHR, sprzeciwiamy się usuwaniu krzyża z przestrzeni publicznej oraz przypominamy o chrześcijańskich korzeniach Europy:

http://www.citizengo.org/pl/pc/111178-bronimy-krzyza-na-pomniku-sw-jana-pawla-ii-we-francji

W petycji powołujemy się na słowa jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy i jednocześnie kandydata na błogosławionego, Roberta Schumana, który mówił, że demokracja będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale. Demokracja antychrześcijańska byłaby karykaturą zmierzającą do pogrążenia się w tyranii lub w anarchii.

Dziękuję za dołączenie do tego ważnego sprzeciwu i serdecznie Państwa pozdrawiam,

Ewa Senkowska z Zespołem CitizenGO

P.S. Zachęcam do przesłania linka Państwa znajomym oraz do udostępnienia go w mediach społecznościowych.

A oto treść protestu:

W obronie krzyża na pomniku św. Jana Pawła II we Francji

Adresaci petycji: liderzy grup politycznych Parlamentu Europejskiego

Wyrażam mój głęboki sprzeciw wobec próby wyrzucania krzyża z przestrzeni publicznej w związku z decyzją francuskiej Rady Stanu o usunięciu krzyża z pomnika św. Jana Pawła II we francuskiej miejscowości Ploërmel.

Pragnę przypomnieć, że krzyż przypomina o chrześcijańskich korzeniach Europy. Każda próba cenzurowania przestrzeni publicznej poprzez eliminowanie tak ważnego dla Europy symbolu jest wyrazem odcinania się od korzeni, które ją zbudowały. Odwołując się do słów jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy, Sł. Bożego Roberta Schumana, który mówił, że “demokracja będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale. Demokracja antychrześcijańska byłaby karykaturą zmierzającą do pogrążenia się w tyranii lub w anarchii”, domagam się podjęcia przez Parlament Europejski działań w obronie krzyża we Francji.

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]
Na tę chwilę protest przeciw zamiarowi usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II w Ploërmel podpisało 32,313 osób.

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web