Protest przeciw atakowi na Radio Maryja

3 sierpnia 2017 05:55Komentowanie nie jest możliweViews: 46

pic.php_Organizacja CitizenGO zbiera podpisy pod listem-petycją autorstwa pani poseł Anny Sobeckiej, zaadresowanym do papieża Franciszka, który jest odpowiedzią na atak lewicy na Radio Maryja i jego dyrektora, o. Tadeusza Rydzyka.

“Warto pokazać, że nie zgadzamy się na bezpodstawne i urągające podstawowym zasadom kultury społecznej ataki” – zachęca Ewa Senkowska z zespołem CitizenGO. Przypomina jednocześnie, że Św. Jan Paweł II w 1995 r. powiedział: “Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie Radio, które się nazywa Radio Maryja“.

“Nie trzeba być słuchaczem radia, aby doceniać wartość mediów, które pomagają milionom ludzi modlić się oraz krzewią Polskość i patriotyzm w Polsce i zagranicą” – podkreśla Ewa Senkowska.

Oto fragment listu:

Wasza Świątobliwość, Najukochańszy Ojcze Święty!

W imieniu świeckich katolików, przesyłamy Tobie Umiłowany Ojcze Święty wyrazy najwyższej czci i oddania oraz wyrażamy ogromną wdzięczność za słowo i błogosławieństwo, otrzymane od Waszej Świątobliwości z okazji 25-tej rocznicy powstania Radia Maryja. (…)

Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną.

(…)

Pod linkiem

http://www.citizengo.org/pl/71534-wasza-swiatobliwosc-najukochanszy-ojcze-swiety-w-imieniu-swieckich-katolikow-przesylamy-tobie

można zapoznać się z pełną treścią listu, a także z listą osób publicznych, które już poparły tę petycję. Na dziś podpisało ją już ponad 17,5 tys. osób. Możesz to zrobić i Ty, klikając w powyższy link, a później w czerwony pasek “Podpisz”, umieszczony pod treścią listu.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web