Lewacki tygodnik atakuje biskupa. Zaprotestuj!

18 maja 2017 19:54Komentowanie nie jest możliweViews: 65

newsweek (2)Szanowni Państwo,

tygodnik “Newsweek” piórem p. red. A. Pawlickiej w niemerytoryczny i nierzetelny sposób zaatakował metropolitę krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Wraz z Fundacją Życie i Rodzina zachęcam Państwa do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec tego absurdalnego ataku:

http://www.citizengo.org/pl/70416-lewacki-tygodnik-atakuje-biskupa-zaprotestuj

Jak informują Autorzy, “tekst nosi znamienny tytuł „PiSkup” i stanowi paszkwil na krakowskiego metropolitę. Abp. Jędraszewski znalazł się w ogniu krytyki od początku swojej posługi w Krakowie. Zarzucano mu m.in. wierność nauczaniu Kościoła w kwestii aborcji i homoseksualizmu. Tym razem szczególnie szokuje fakt, że argumentem przeciwko biskupowi są wypowiedzi kilkunastu „anonimowych rozmówców”.

Nie bądź bierny! Zareaguj!”

http://www.citizengo.org/pl/70416-lewacki-tygodnik-atakuje-biskupa-zaprotestuj

Jestem przekonana, że musimy reagować w takich sytuacjach i to niezależnie od tego, na ile jesteśmy zaangażowani w życie Kościoła (a nawet nie będąc katolikami). Od naszej reakcji na tego typu nagonki zależy poziom debaty publicznej i kultura społeczna w mediach.

Zachęcam Państwa do podzielenia się petycją ze znajomymi. Aby otrzymywać informacje od autora petycji, Fundacji Życie i Rodzina, należy zaznaczyć odpowiedni kwadrat przy podpisywaniu petycji, do czego również zachęcam.

Link do petycji:

http://www.citizengo.org/pl/70416-lewacki-tygodnik-atakuje-biskupa-zaprotestuj

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

A oto treść petycji, adresowanej do redakcji “Newsweek Polska”:

Szanowni Państwo,

chcę wyrazić moje oburzenie faktem opublikowania w najnowszym wydaniu tygodnika Newsweek Polska artykułu „PiSkup” autorstwa Aleksandry Pawlickiej. Artykuł ten stanowi niemerytoryczny i nierzetelny atak na abp. Marka Jędraszewskiego – pasterza Kościoła katolickiego, który nie boi się zabierać głosu w ważnych kwestiach społecznych takich jak aborcja czy homoseksualizm.

Artykuł Aleksandry Pawlickiej trudno nazwać obiektywnym dziennikarstwem. Jest to raczej polityczna propaganda podparta głównie manipulacjami i wypowiedziami anonimowych rozmówców, w których faktyczne istnienie można powątpiewać. Tego typu publikacje są charakterystyczne dla brukowych tabloidów i nie powinny znajdować się w tygodnikach uznawanych za opiniotwórcze.

Żądam opublikowania na łamach Newsweek Polska sprostowania do artykułu Aleksandry Pawlickiej, a w następnych wydaniach zaniechania zamieszczania bezpodstawnych ataków na ludzi mówiących prawdę i trzymania się standardów etycznych obowiązujących dziennikarzy!

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]

Do dziś petycję podpisało 26.894 osób. Pomóż  osiągnąć cel 50.000 podpisów.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web