Już w sobotę opaszemy Polskę różańcem. Ratujmy tą niezwykłą modlitwą naszą Ojczyznę i świat

3 października 2017 06:29Komentowanie nie jest możliweViews: 226

RDG“Różaniec do granic” – ta wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017 (Święto Matki Bożej Różańcowej), na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

Ogólne informacje o akcji:

1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w sobotę, 7 października 2017 r.
  2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych, w całej Polsce na Mszę Świętą o godz. 11.00,
  3. Po Mszy św. odbywa się nabożeństwo maryjne, według jednego, zatwierdzonego scenariusza.
  4. Po nabożeństwie, o godz. 13.00 pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy.
  5. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż – wyznaczonej przez Księży Proboszczów kościołów stacyjnych – linii modlitwy. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl.

Poprzez tę stronę można także zarejestrować jeszcze swój udział w tej wielkiej modlitwie.