Film “Oblicze miłosierdzia”, wyprodukowany przez Rycerzy Kolumba, zostanie pokazany podczas Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

8 listopada 2017 06:50Komentowanie nie jest możliweViews: 103

DSC_5330-Resizer-800W ramach Festiwalu Arka w ośmiu polskich miastach zostanie wyemitowanych osiem filmów, które wpisują się w ewangelizacyjny i chrześcijański zamysł festiwalu. Jednym z nich jest wyróżniona II nagrodą w kategorii Dokument podczas Festiwalu KSF Niepokalana 2017 produkcja Rycerzy Kolumba pt. Oblicze miłosierdzia. Film został również życzliwie przyjęty na całym świecie. Swoją telewizyjną premierę w Polsce miał w Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w TVP1.

Obraz opowiada o rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego i zawiera poruszające świadectwa osób z całego świata, których życie odmieniła wiara w miłosierdzie i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Powstał we współpracy Rycerzy Kolumba ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W filmie wypowiadają się m.in. prezydent Polski Andrzej Duda oraz kard. Stanisław Dziwisz. Narratorem oryginału jest Jim Caviezel, aktor znany w Polsce przede wszystkim z roli Jezusa w filmie Pasja Mela Gibsona.

Oblicze miłosierdzia zostanie wyświetlone w ośmiu polskich miastach według zamieszczonego poniżej kalendarza. Część seansów będzie połączona ze spotkaniem z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i z przedstawicielami Rycerzy Kolumba.

11 listopada

14:30 – Lublin, Kino Bajka, Idziego Radziszewskiego 8

16:00 – Kraków, Kino Mikro, Juliusza Lea 5 – spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

18 listopada

15:00 – Rzeszów, Kino Zorza, 3 maja 28

19 listopada

15:40 – Nowy Sącz, Kino Sokół, Długosza 3 – spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

16:15 – Katowice, Kino Światowid, 3 Maja 7 – spotkanie z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i Rycerzami Kolumba

26 listopada

16:00 – Siedlce, Kino Novekino, Eugeniusza Wiszniewskiego 4

27 listopada

17:00 – Białystok, Kino TON, Rynek Kościuszki 2 – spotkanie z Rycerzami Kolumba

2 grudnia

18:00 – Warszawa, KCK Dobre Miejsce, Dewajtis 3

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,9 miliona członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 100 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

Na zdjęciu: Jim Caviezel (w środku), odtwórca roli Chrystusa w “Pasji” Mela Gibsona, a zarazem narrator filmu “Oblicze miłosierdzia”, z Siostrami Matki Bożej Miłosierdzia podczas swojej marcowej wizyty w Polsce.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web