Ulubione modlitwy. Modlitwa o łaski za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

18 października 2016 05:33Komentowanie nie jest możliweViews: 2725

popiełuszkoBoże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”. Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Źródło:

Jutro, 19 października, obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki – w rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.