Human Life International: Zawsze chrońmy i matkę, i dziecko

11 lipca 2016 12:21Komentowanie nie jest możliweViews: 19

hli_logoDrodzy Przyjaciele!

Każdy ma prawo do życia! Polska Konstytucja w par. 38 każdemu człowiekowi zapewnia prawną ochronę życia. Niezależnie od stanu zdrowia, pochodzenia, rasy, płci czy miejsca przebywania. To prawo powinno obejmować wszystkie dzieci w wieku prenatalnym, niezależnie od okoliczności ich poczęcia czy stanu zdrowia. Ta zasada powinna być oczywista dla społeczeństwa zbudowanego na fundamencie chrześcijańskim.

KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO ŻYCIA

Zdecydowanie sprzeciwiamy się eugenicznej selekcji ludzi na tych, którzy mają prawo do życia i tych, „których życie jest niewarte przeżycia”. Każdy wyjątek otwiera drzwi dla nieludzkich praktyk, czego szczególnie Polska doświadczyła podczas II wojny światowej. Kilkanaście szpitali psychiatrycznych, gdzie niemieccy naziści umieścili komory gazowe w celu eksterminacji chorych, znajdowało się na okupowanych ziemiach polskich. Dzisiaj w Polsce zabija są corocznie prawie tysiąc dzieci w łonach matek, u których istnieje uzasadnione podejrzenie poważnej choroby. To metoda eugeniczna, usunięcie choroby przez eksterminację pacjenta. Na terenie UE (Holandia, Belgia) zalegalizowano już zabijanie chorych noworodków i dzieci. Do czego to prowadzi?

jaśRAZEM Z FEDERACJĄ

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia (HLI POLSKA), który istnieje już od 1995 roku, jest członkiem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Nasze stanowisko wypracowujemy wspólnie, co znacznie zwiększa oddziaływanie.

 

WSPÓLNY APEL

W odpowiedzi na wezwanie  Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zachęcamy wszystkich do zbierania podpisów pod Apelem do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.

BATALIA O ŻYCIE

Prawdopodobne jesienią rozpoczną się prace w Parlamencie nad zmianą ustawy o planowaniu rodziny… Zwracamy się więc do parlamentarzystów z prośbą, aby ochrona życia, którą chlubi się Polska, obejmowała każdego człowieka w wieku prenatalnym. Nie przygotowujemy kolejnego projektu ustawy, ale przedstawiamy nasze stanowisko i oczekiwania.

NIE DLA KARANIA KOBIET

Uważamy, że kobieta zawsze jest drugą ofiarą aborcji. Zawsze! Jesteśmy przeciwni jej karaniu, ciąganiu po sądach. To nie przynosi dobrych efektów. Nie należy też wprowadzać konfliktu pomiędzy matką a jej poczętym dzieckiem. W Roku Miłosierdzia, potrzebujemy troszkę miłosierdzia także dla nich.

POMOC DLA MATEK W TRUDNEJ SYTUACJI

Matce brzemiennej w trudnej sytuacji trzeba zapewnić pomoc i życzliwą opiekę. Ta pomoc jest obecnie za mała, usilnie staramy się o jej zwiększenie.

FEMINISTYCZNA KONFRONTACJA

Oczekujemy też, że dziecko poczęte nie stanie się elementem konfrontacji i niegodziwej gry politycznej,  mającej na celu uderzenie w obecny rząd i Polskę na forum międzynarodowym oraz podsycanie napięć społecznych. Jednak feministki już się szykują. Zbierają podpisy pod swoim projektem obywatelskim o aborcję na życzenie. Krzyczą o naruszaniu ich praw, używają kłamliwych argumentów, są agresywne. Ich marzeniem jest doprowadzenie do ogólnopolskiego referendum, z ich tezami oczywiście. Postulat karania kobiet jest dla nich znakomitym argumentem dla pokazywania widma straszliwej wizji „piekła kobiet” i totalnej dyskryminacji.

LATEM TEŻ MOŻNA ZBIERAĆ PODPISY

Trzeba tylko chcieć. Okazji jest dużo. Właśnie zbieraliśmy podpisy na Festynie Franciszkańskim w Borzyszkowach. Zebraliśmy 312 podpisów. Większość Polaków jest za życiem i chętnie podpisuje, jeśli się ich o to poprosi. Wydrukujcie sobie formularze i do dzieła.
Podpisy zbieramy do końca sierpnia. Tekst Apelu i formularze są pod adresem: http://www.naszestanowisko.pl/dodatkowe/ApelDoParlamentarzystow.pdf.
Podpisane kartki możecie przesyłać do nas lub do centrali PFROŻ w Poznaniu. Tylko postarajcie się, aby doszły do 22 sierpnia, gdyż potrzebny jest czas na przeliczenie.

WIELKA AKCJA EDUKACYJNA

To konieczne. Każdy z nas powinien dobrze znać racjonalne argumenty, aby przekonywać ludzi. Musimy odważnie podejmować dyskusję i racjonalnie wyjaśniać wątpliwości.

GOTOWA POMOC EDUKACYJNA

Przygotowaliśmy dla Was specjalne bryki/ulotki. Są w najłatwiejszej dla odbiorcy formie pytań i odpowiedzi. Następujące tematy są już gotowe:

 1. Czy aborcja na skutek gwałtu jest dobrym rozwiązaniem?
 2. Każde chore dziecko ma prawo do życia.
 3. In vitro – pytania i odpowiedzi

Ulotki można pobrać i samemu wydrukować z naszej strony: http://www.hli.org.pl/pl/do-pobrania

Bardzo proszę, zapoznajcie się z tą argumentacją. Niedawno dostałam list, w którym jedna Pani ostro atakuje na temat aborcji w sprawie gwałtu. Jestem jednak pewna, że nie przeczytała naszego informatora, bo nie zna podstawowych problemów. Smutne.

GAZETKA CZY BROSZURA?

Chcielibyśmy opublikować większą liczbę tych pytań i odpowiedzi oraz trochę autentycznych świadectw. Jak najwięcej i jak najtaniej. Do rozdawania za darmo. Broszura, gazeta? To sprawa otwarta. Będzie bardzo potrzebna. To pewne.
W imieniu KPLŻ

Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Human Life International – Polska

 

Poleć innym!

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web